• 13 rugpjūčio, 2022
|

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino: šiaulietis medikas pagrįstai nuteistas už kyšininkavimą

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė nuteisto šiauliečio gydytojo kasacinį skundą. Medikas lieka pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir privalės sumokėti daugiau nei 4,5 tūkst. eurų dydžio baudą.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.

Kasacinis teismas paliko galioti Šiaulių apylinkės teismo 2020 metų vasarį priimtą apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo gydytojas neurologas K. D. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir jam skirta 4519 eurų dydžio bauda. Pirmos instancijos teismo sprendimu už medikų papirkimą nuteisti ir keturi pacientai. Jie privalės sumokėti nuo 565 iki 4586 eurų siekiančias baudas. Vienas iš pacientų nuteistas ir dėl sukčiavimo.

Baudžiamojoje byloje buvo nustatyta, kad pacientai gydytojams susitarė duoti ir davė nuo 20 iki 600 eurų siekiančius kyšius už paruoštus medicininius dokumentus, vaistų išrašymą, įvairias medicinines konsultacijas, apžiūras, nedarbingumo pažymėjimų išdavimą ir pan.

Ši byla buvo atskirta iš STT vykdyto ikiteisminio tyrimo aiškinantis atvejus, kai suinteresuotiems pacientams už kyšius Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis. Iš viso su darbingumo lygio nustatymu susijusiose bylose nuteisti 3 šiauliečiai gydytojai. Ikiteisminių tyrimų metu įtarimai dėl gydytojų papirkimo buvo pareikšti kelioms dešimtims pacientų.

Prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių