Lietuvos prokuratūra ir policija kviečia visus Lietuvos gyventojus būti oriais bei atsakingais ir vengti provokacijų

Asociatyvi nuotr.

Reaguojant į šio savaitgalio įvykius prie Baltarusijos Respublikos ambasados yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl užsienio valstybės simbolių išniekinimo. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokurorai, tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Dėl praėjusią savaitę Vilniuje sumušto Rusijos Federacijos ambasados diplomato Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate taip pat atliekamas ikiteisminis tyrimas, kurį organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai.

Situacija dėl vykstančių karinių veiksmų Ukrainoje tiek mūsų šalyje, tiek visame pasaulyje yra įtempta. Todėl Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Lietuvos policija, visapusiškai palaikydama Ukrainą, prašo visų Lietuvos žmonių būti oriais ir atsakingais, vengti bet kokių provokacijų, nesibrauti į Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos ambasadas ar konsulines įstaigas, neniekinti šių valstybių simbolių, nekurstyti neapykantos prieš kitos tautos, etnines ar kitokią žmonių grupę, vengti smurto prieš šių šalių diplomatus ir piliečius.

Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Lietuvos policija visiems primena, kad tokie veiksmai yra nusikalstami, už juos Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Lietuvos žmonės ne tik gali, bet ir turi pareikšti savo nuomonę dėl vykdomos agresijos prieš Ukrainą, tačiau prašome daryti viską, kad būtų išvengta provokacijų ir nesusipratimų. Matant galimas provokacijas ar kitus nusikalstamus veiksmus, prašome nedelsiant apie tai pranešti prokuratūrai arba policijai.

Lietuva yra teisinė valstybė, prieš įstatymus lygūs visi, o įstatymų teikiama teisinė apsauga taikoma visiems vienodai, nedarant jokių išimčių. Todėl, nepaisant ypatingos situacijos, Lietuvos prokuratūra ir Lietuvos policija visais atvejais imsis visų įstatyme numatytų priemonių tokius provokacinius veiksmus užkardyti, o nusikalstamus veiksmus padariusius asmenis patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių