Mažamečio mirties tyrime ekspertų išvada prokuratūroje dar nėra gauta

Atsižvelgiant į visuomenėje kilusius klausimus dėl rugsėjo 1 d. mirusio mažamečio mirties tyrimo ir mirties priežasties paviešinimo aplinkybių, prokuratūra informuoja, kad minimas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti buvo pradėtas 2021 m. rugsėjo 1 d.

Atliekant šį tyrimą rugsėjo 2 d. buvo kreiptasi į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Šiaulių skyrių dėl būtino tokiais atvejais ir visuomet atliekamo teismo medicinos tyrimo (specialisto išvados).

Iki dabar, gruodžio 13 d. 12 val., ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti ir tyrimą kontroliuojanti Telšių apylinkės prokuratūra oficialaus atsakymo dar nėra gavusi.

Turimais duomenimis, nurodytą tyrimą Valstybinės teismo medicinos tarnybos Šiaulių skyriaus specialistai baigė šių metų gruodžio 6 d., atsakymas ikiteisminio tyrimo institucijai (Telšių raj. policijos komisariatui) yra išsiųstas paštu ir turi būti gautas artimiausiu metu.

Pabrėžiame, kad įprasta tokio pobūdžio teismo medicinos tyrimo ir išvados pateikimo trukmė – 3-4 mėn.

Atliekant tokio pobūdžio ikiteisminį tyrimą prokuroras, gavęs teismo medicinos ekspertų išvadą bei atsižvelgdamas į kitus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, priima sprendimą dėl tolesnės ikiteisminio tyrimo eigos: papildomų tyrimo veiksmų atlikimo, ikiteisminio tyrimo nutraukimo arba tyrimo perkvalifikavimo.

Apie priimtą procesinį sprendimą mirusiojo artimieji yra informuojami nustatyta tvarka nedelsiant.

Prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių