Miesto fontane plūduriavo negyvos varnos

Iki 2023 m. fontano priežiūra rūpinosi UAB „Gargždų komunalinės paslaugos“. Dabar priežiūros sutartis yra sudaryta su UAB „Klaipėdos rajono energija“. Sutarties suma 6 000 eurų (su PVM), ji sudaryta 24 mėnesiams.

„Bangos“ skaitytoja su laikraščio redakcija pasidalijo užfiksuotu liūd­nu vaizdu – savaitgalį Gargždų fontane prie Savivaldybės plūduriavo dvi negyvos varnos, šalia didelės medžio šakos ir šiukšlės. Pirmadienio ryte fontanas jau buvo išvalytas ir vėl džiugino miestiečius.
Gargždų seniūnė Indrė Žiedienė pirmadienį „Bangą“ patikino, kad nuskandinti paukščiai itin retas radinys, dažniausiai iš fontano valomi vėjo atpūsti medžių lapai, žiedlapiai, taip pat smulkios šiukšlės – saldainių popieriukai. Pasak seniūnės, penktadienį iš fontano buvo ištraukta viena negyva varna, ir pranešimas apie savaitgalį fontane vėl nuskandintus paukščius ją šiek tiek nustebino. „Varnos nėra gargždiškių mylimi paukščiai, jos labai gudrios. Man pačiai įdomu, kas joms nutiko, ar šie įvykiai susiję“, – sakė I. Žiedienė. Kai kurie miestiečiai spėliojo, jog galbūt nugaišusios varnos yra sausros ar paukščių gripo padarinys. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Edgaras Kuturys teigė, kad prie Savivaldybės pastato yra pritvirtinta kamera, kuri įrašo vaizdą visą parą, tačiau įrašai peržiūrimi gavus konkrečią informaciją apie pažeidimus ar skundą. „Fiziškai neturime galimybių peržiūrėti visos paros įrašo, jei para turi 24 valandas, mums tiek pat reikėtų valandų viską peržiūrėti“, – pirmadienį „Bangai“ aiškino E. Kuturys. Tačiau antradienį ryte Savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova informavo, kad prie Savivaldybės esančios kameros bus peržiūrėtos siekiant nustatyti galimą viešosios tvarkos pažeidimą. Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkas Ramūnas Stasiulis antradienį „Bangai“ sakė, kad policija taip pat pažiūrės vaizdo įrašus. Tad jei fontaną teršia piktadariai, jiems nėra ko džiūgauti.
Savivaldybės aikštėje trykštantis fontanas – tai miesto puošmena, traukianti tiek vietinius gyventojus, tiek miesto svečius, todėl būtina nuolat jį prižiūrėti. Seniūnė pasakojo, kad Gargždų fontanui jau dvidešimt metų, tad labai greit užsineša jo purkštukai. „Valyti fontaną tenka labai dažnai, šiais metais vos ne kiekvieną savaitę. Specialios priežiūros nėra, tiesiog išvaloma sistema, kuri vėliau užpildoma vandeniu“, – pasakojo Gargždų seniūnė.
Augustė JAŠINAUSKIENĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių