Moksleiviai kelyje – juodi kaip angliukai

Ar tikrai atšvaitus seginčių dviratininkų ir pėsčiųjų daugėja? Tokį klausimą uždavė „Bangos“ skaitytojas Viktoras Kazragys, perskaitęs straipsnį apie policijos pareigūnų organizuotą reidą. „Sodų teritorijoje autobuso laukiantys vaikai atrodo juodi kaip angliukai – retas kuris turi atšvaitą“, – stebėjosi ir suaugusiesiems priekaištus žėrė dviejų pradinukų tėvas.

„J. Basanavičiaus gatvės gale, kuris ribojasi su sodininkų bendrijomis, kiekvieną rytą vaikai būriuojasi laukdami mokyklinio autobuso. Tačiau keli iš jų turi atšvaitus ar dėvi šviesą atspindinčius elementus? Beveik nė vienas. Tuo tarpu vairuotojai šia gatve į darbą skuba ne 50 km/h greičiu, o gerokai didesniu. Štai čia policijai ir reikėtų surengti reidą. Ir ne vakare, o ryte“, – įsitikinęs V. Kazragys.

Pirmoką ir ketvirtoką auginantis tėvas pasakojo savo vaikams kasryt užvelkantis šviesą atspindinčias liemenes, tačiau anądien liko apstulbęs. „Pamačiau, kad mano vaikai būryje stovi be liemenių. Pasirodo, jie jas nusivelka pusiaukelėje, nes kiti iš jų pradeda šaipytis“, – stebėjosi V. Kazragys.

Vaikų „stovėjimo aikštelės“ šiame kelyje – bent kelios. Lūkuriuoti autobuso jie pradeda apie 7.15 val., tačiau susibūrimo vietos nėra pažymėtos jokiais įspėjamaisiais ženklais. „Galbūt tėvus reikėtų bausti, kad vaikams atšvaitų neužsega? Juk vos ne kas vakarą per žinias praneša, kad keliuose vėl pritraiškyta žmonių. O pabandytumei netyčia mašina užkliudyti tą vaiką, kuris tyčiojosiǃ Tėvams sumokėtum kaip už patį geriausią. Vaikams reikia nuo mažens skiepyti vertybes ir pareigas. Tą turi daryti ir mokytojai“, – įsitikinęs pašnekovas.


 • Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas PETRAVIČIUS:

  – Mokinių pavėžėjimas iš sodininkų bendrijų organizuojamas ne mokykliniais autobusais, o specialiais reisais – juos į ugdymo įstaigas veža du dideli autobusai. Maršrutas driekiasi nuo Dovilų J. Basanavičiaus gatve, vėliau Pušų, Dariaus ir Girėno, Klaipėdos ir Kvietinių gatve iki „Kranto“ pagrindinės mokyklos. Specialių susibūrimo vietų tikrai nėra numatyta. Mokiniai paimami prie atskirų sodininkų bendrijų.

  Švietimo skyrius taip pat gauna tėvų skambučių, jog vaikams nesaugu rajono keliuose. Ačiū jiems, jog rūpinasi. Atsakingai galiu pasakyti, kad su mokyklų vadovais pasitarimuose vaikų saugumo klausimas šiemet keltas ne kartą. Spalio mėnesį ugdymo įstaigų vadovų pasitarime vėl prašėme, kad mokyklose būtų akcentuojamas saugumas tamsiu paros metu. Kiek tenka pačiam pastebėti, pradinukų kuprinės ir apranga būna pažymėtos atšvaitais, tačiau vyresnieji kažkodėl vengia save saugoti.

  Jei suskaičiuotume, kiek atšvaitų vaikams ir tėvams yra išdaliję kelininkai ar policija, turbūt kiekvienas galėtų segėti po du. Tačiau mokiniai jų kažkodėl nesegi, o policija visų tikrai nesugaudys. Kol patys savo šeimose nesuvoksime, jog turime rūpintis savimi ir mažesniu už save, tol supratimo nebus. Neįsivaizduoju, kad kokioje Danijoje kas nors galėtų šaipytis iš šalmą dėvinčio dviratininko ar žmogaus su atšvaitu. Ten susiformavusi kultūra ir save saugoti yra natūralu. Gaila, kad mes iki tokios kultūros dar neužaugome.

 • Klaipėdos AVPK Klaipėdos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Diana PIPIRIENĖ:

  – Reaguodami į nusiskundimus, šią savaitę organizavome tikslinę priemonę J. Basanavičiaus gatvėje ties sodininkų bendrijomis. Patikrinome 10 moksleivių, laukusių autobuso, ir tik trys iš jų segėjo atšvaitus. Policijos pareigūnai nustatė 7 pažeidėjus nepilnamečius. Vaikų iki 16 m. tėvams numatyta atsakomybė – įspėjimas arba bauda iki 400 Lt. Nepilnamečiams nuo 16 m. numatyta asmeninė atsakomybė – pusė minimalios baudos (40 Lt), o sumokant baudą per 10 dienų – 20 Lt. Vietoje nustatytas ir atšvaito nesegėjęs pilnametis, kelyje laukęs draugo. Jam greičiausiai teks susimokėti pusę minimalios baudos – 40 Lt.

  Poskyrio specialistai mokyklose bent 1–2 kartus per metus lankosi būtent skleisdami informaciją apie savisaugą tamsiu paros metu. Tai nuolat akcentuojama ir komisariate apsilankantiems moksleiviams. Jie puikiai žino, kad atšvaitai būtini. Tačiau susisiekus su atšvaitų tą rytą nesegėjusių vaikų tėvais, išgirdome tą patį – „atšvaitą turime namie“ arba „šiandien nupirksim“.

  Taip pat norime priminti tėvams, kad vaikai iki 18 m. važiuodami dviračiu privalo segėti šalmą. Priešingu atveju tėvams pirmą kartą gresia įspėjimas, vėliau – bauda iki 400 Lt. Asmenys nuo 16 m. už šį nusižengimą atsako patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių