Muzikos mokyklos jubiliejus suskambo aukščiausia nata
Folkloro ansamblis „Veiviržėlė“.
50 – tiek metų šiemet sukanka Gargždų muzikos mokyklai. Ypatingai progai paminėti buvo skirtas 10 renginių ciklas. Buvę ir esami ugdytiniai, pedagogai ir kiti muzikai neabejingi žmonės plūste plūdo į koncertus, salės buvo sausakimšos. Neabejojama, kad Gargždų muzikos mokyklos indėlis į rajono kultūrinį gyvenimą yra itin svarus.
Nuo 1975 metų mokyklai vadovaujantis Vidutis Normantas įsitikinęs, kad 50 metų mokyklos gyvavimo sukaktis yra didžiulis pasiekimas, tad norėjosi jubiliejų tinkamai pažymėti: „Į vieną koncertą niekaip netilpome. Šiuo metu mokosi 480 mokinių, dirba 55 pedagogai, tad kaip visiems pasirodyti? Nutarėme, kad kiekvienas muzikos mokyklos skyrius paruoš savo koncertą. Juk ir tėvai, ir visuomenė nori pamatyti, ką mes veikiame. Taip ir gimė renginių ciklas.“
Tėvai, vaikai, anūkai – Gargždų muzikos mokykloje jau išugdyta ne viena karta. Tad ir jubiliejinių renginių ciklas buvo įvairialypis, atspindintis tiek ugdytinių, tiek muzikos, instrumentų įvairovę. „Mūsų kolektyvas – vientisas, darnus. Mokyklą baigę tėvai atveda savo atžalas, vėliau eina žiūrėti jau anūkų pasirodymų. Jubiliejiniuose renginiuose atsispindėjo ta kartų bendrystė. Nepamiršome ir tų pedagogų, kurie jau iškeliavo amžinojo poilsio. Lankėmės kapinėse, dalyvavome šv. Mišiose, kuriose giedojo, grojo mūsų mokiniai, pedagogai. Baigiamajame koncerte pasirodė 275 vaikai, žiūrovų skaičius buvo rekordinis. Pasirengimą neeiliniam jubiliejui parėmė rajono Savivaldybė“, – pasakojo Gargždų muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Ruškytė.
Meniškasis pradas – visam gyvenimui
Klaipėdos rajono kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be Gargždų muzikos mokyklos ugdytinių pasirodymų. Juolab kad nuo 1989 metų veikia mokyklos filialas Veiviržėnuose, o nuo 2005 m. – Endriejave. „Be mūsų sunkiai išsiverstų. Muzikos mokyklą baigę mokiniai toliau lanko užsiėmimus Gargždų kultūros centre ar kituose miestuose, jaunimas įsilieja į universitetų kolektyvus. Noras išreikšti meniškąjį pradą išlieką visą likusį gyvenimą, bent jau daugeliui. Dalis tampa muzikos profesionalais. Dainininkė Monika Linkytė yra mūsų auklėtinė, saksofonininkas Dovydas Stalmokas jau gerai žinomas džiazo pasaulyje – yra ir daugiau tokių pavyzdžių. Žinoma, nesiekiame, kad visi nueitų profesionalų keliu – tai tiesiog neįmanoma. Tačiau garantuojame, kad baigusieji muzikos mokyklą turės gerai išlavintą muzikinį skonį, nevengs nueiti pasiklausyti operos ir pan.“ – įsitikinęs mokyklos vadovas V. Normantas.
Pasak jo, vaikas, lankantis muzikos mokyklą, labai skiriasi nuo to, kuris neturi panašios veiklos. Muzika suteikia visapusišką išsilavinimą, kultūros, estetikos pojūtį. Pavaduotoja ugdymui D. Ruškytė patikino, kad muzikos mokykloje nėra probleminių vaikų. Jei kas nors ir atsitinka, tai situacija iškart sprendžiama čia ir dabar: „Vyksta individualios pamokos. Jei pedagogas mato, kad ugdytiniui negera, visada paklausia, pasiteirauja ir išklauso. Kartais net pusę pamokos laiko taip prabėga. Būna, kad ir tėvai lankosi pamokose. Visų ryšys labai artimas.“ Kad Gargždų muzikos mokykloje ryšys yra itin stiprus, akivaizdu buvo ir jubiliejiniame koncerte. Jame kartu koncertavo buvę moksleiviai, ne tik iš Gargždų, bet Klaipėdos, Vilniaus ir net Londono. Per 50 gyvavimo metų mokyklą baigė 1698 mokiniai.