Naudingi pasiūlymai vienija

Dėkingai saulėtą praėjusį šeštadienį Gargžduose vėl šurmuliavo „Obuolių fiesta“. Renginio organizatoriams tikrai turėtų būti smagu matyti, kaip bendruomenės iniciatyva prigijo ir ne dirbtinai subūrė organizacijas, įstaigas, seniūnijas. Juolab kad ne vieną kartą į Gargždų šventes kviesti aktyvistai iš atokiausių seniūnijų burnojo – ar tai teisinga, kad gargždiškiams turime sukurti šventes? Su pyragais, siuviniais, mezginiais ir kitais savos gamybos produktais į Gargždų šventes sugužėti nebūdavo lengva. Nebūdavo ir pigu – tiek lėšų, tiek brangiai įkainojamo laiko atžvilgiu. Todėl kai kurios atokesnės bendruomenės tarsi boikotavo kvietimus ir gargždiškiams šventėse pagalbininkais daugiau būti neketina. Tiesos yra – Gargždų miesto aktyvistai į kaimų ar miestelių šventes atvyksta nebent pasišokti, bet tikrai ne talkininkauti. Taigi strategiškai geru pavyzdžiu reikėtų laikyti šiųmetį simbolinį paskatinimą – kiekvienai į „Obuolių fiestą“ atvykusiai seniūnijai Gargždų kultūros centras skyrė po 60 eurų už obuolių skulptūros sukūrimą, o pinigus buvo galima išleisti pagal poreikį: kas įsipylė į baką kuro, o kas obuolius pirko. Nauda gal ir maža, bet vis ne iš savo, visuomenininko, kišenės traukti reikėjo.

Naudingą pasiūlymą „Obuolių šventėje“ jau antrus metus savo ištikimiems skaitytojams siūlė ir „Bangos“ laikraščio redakcija. Specialiai tądien visiems, kurie „Bangą“ prenumeravo paskutiniajam šių metų ketvirčiui arba bet kuriam 2016 metų periodui, taikėme vertingą nuolaidą. Smagiausia tai, jog prie „Bangos“ logotipu pažymėtos palapinės žmonių būriavosi net daugiau nei aplink obuolines skulptūras. Mums, laikraščio kolektyvui, tai malonus įvertinimas. Esame suinteresuoti, kad rajoninė spauda nebūtų išstumta iš vietos gyventojų vertybių sąrašo. Ir mūsų skaitytojai savo aktyvumu įrodė, jog 38 euro centai už laikraštį (arba 76 euro centai per savaitę už du laikraščio numerius) nėra ta suma, kurią sutaupę pralobsite. Priešingai – neišleisdami nė euro per savaitę, tapsite turtingi žinių ir naudingos informacijos apie tai, kas vyksta jūsų artimiausioje aplinkoje. Įdomiausia, jog kai kurie skaitytojai tądien net pamynė savo principus. Štai vienas gargždiškis kartais mums siūlo rašyti nelabai etiškomis, net antivalstybinėmis temomis, o į neigiamą atsaką reaguoja provokuodamas – daugiau nepirksiu, neprenumeruosiu! Taigi išvysti tokį žmogų skubantį prenumeruoti „Bangą“ buvo tiesiog nuostabu.

Tiesa, kelių dešimčių savo skaitytojų turėjome atsiprašyti, mat Priekulės miesto, aplinkinių miestelių, kaimų ir net Gargždų sodininkų bendrijų gyventojams specialios šventinės nuolaidos pritaikyti negalėjome. Nuolaida buvo taikoma tik Gargždų mieste gyvenantiesiems.

Nesupratusiems, kodėl akcija negaliojo visame rajone, norime dar kartą paaiškinti, kur slypi bėda. Kai Gargžduose veikianti privati spaudos platinimo tarnyba nusprendė nebeaptarnauti Gargždų gyventojų, „Banga“ šią paslaugą perėmė pati. Nenorėjome nuvilti prenumeratorių, kurie buvo pripratę laikraštį pašto dėžutėje rasti anksti ryte. Taigi Gargždų miesto gyventojams „Bangą“ jau kurį laiką pristato pačios redakcijos įsteigta platinimo tarnyba – du miestiečiams pažįstami ir gerbiami paštininkai Laima ir Pranas. Tačiau platinti spaudą atokesnėse vietovėse – sodininkų bendrijose, kaimuose, miesteliuose, gali tik AB „Lietuvos paštas“, gaunantis valstybės kompensacijas. Privačiam verslui nešti spaudą į tokias tolumas – neįkandama prabanga. Tad ir speciali nuolaida galiojo ten, kur „Banga“ pajėgi aptarnauti savo skaitytojus.

Atokių vietovių gyventojams jau keletą metų teisinamės ir dėl laikraščio pristatymo terminų. Štai toje pačioje obuolių šventėje vienas skaitytojas sarkastiškai guodėsi, kad šeštadieninę „Bangą“ į namus kaime paštininkas atneša antradienį. Kitas skaitytojas iš Gargždų persikėlė į uostamiestį, bet be vietos naujienų likti nenorėjo ir užsiprenumeravo pamėgtą rajono laikraštį. Deja, jį pašto dėžutėje rasdavo gal dusyk per mėnesį ir prenumeratos nusprendė nebetęsti. Mums dėl to beliko apgailestauti, nes jokios įtakos spaudos pristatymui į kitus miestus ir net kaimus neturime. Tik Gargždų mieste, kur pristatymu rūpinamės patys, galime garantuoti aukščiausią paslaugos kokybę.

Negalime sekti anksčiau aprašytu Kultūros centro pavyzdžiu ir atokiai gyvenantiesiems kompensuoti didesnės prenumeratos kainos. Galime tik prižadėti, kad, savo pašto dėžutėje radę vietinį laikraštį, gausite kokybišką intelektinį produktą. Ar už jį gaila 38 euro centų? Turbūt ne, ypač jei atsiminsite, kad serenčio daigelis Gargždų turguje šį pavasarį kainavo 1 eurą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content