Naujoji LMS pirmininkė sieks prisidėti prie jaunimo ateities

Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Gargždų padalinio pirmininkė K. Žabinskytė: „Esu labai meniškas žmogus, beprotiškai mėgstu skaityti knygas, šokti, piešti, rašyti ir t. t.“

Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Gargždų padalinio pirmininke prieš pusantro mėnesio išrinkta Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos vienuoliktokė Kotryna Žabinskytė neslepia, kad jaunimas susiduria su motyvacijos, vieningumo trūkumo, karjeros planavimo problemomis.
Tačiau iššūkių naujoji pirmininkė nebijo ir kartu su LMS savanoriais siekia kurti geresnę jaunuomenės ateitį. „Banga“ domėjosi, kaip Kotryna nusprendė stoti prie LMS Gargždų padalinio vairo ir kokius tikslus išsikėlė.
Visada buvo aktyvi
– Papasakok apie save: kokiomis veik­lomis užsiimi mokykloje ir laisvalaikiu? Kokių turi pomėgių?
– Mokykloje organizuoju didžiausius ir pačius pagrindinius renginius, bendradarbiauju su savo mokyklos savivalda. Laisvalaikiu mėgstu save išbandyti įvairiose srityse ir nuolat atrasti vis kažką naujo apie save. Esu labai meniškas žmogus, beprotiškai mėgstu skaityti knygas, šokti, piešti, rašyti, maketuoti ir t. t. Mėgstu ir sportuoti.
– Kaip sekasi suderinti įvairias veiklas?
– Viskas labai paprasta. Jeigu nori – viskas įmanoma. Tenka paaukoti daug laisvo laiko, bet visiškai užtikrintai savo veiklos nekeisčiau į nieką, nes taip prisidedu prie geresnės ateities kūrimo mūsų miesto jaunimui.
– Kaip kilo idėja kandidatuoti į LMS pirmininkes? Kada prisijungei prie šios veiklos?
– Prie veiklos prisijungiau 2023 metų spalį. Visada patiko būti aktyviai. Idėja kilo labai paprastai, nes padalinyje buvo žmonių, kurie skatino mane kandidatuoti ir stipriai palaikė. Norėjau taip pat įgyti žymiai daugiau patirties, o pirmininko pozicija būtent tą ir galėjo suteikti. Mačiau tai kaip puikią progą ugdyti save. Aš iš karto žinojau, kad gebu dirbti komandoje, jai atstovauti, koordinuoti teisingai padedant visiems rasti kompromisų ir, žinoma, labiausiai mane skatina tai, kad noriu padėti jaunimui kurti šviesesnę ateitį.
Siekis – suburti moksleivius
– Kokius tikslus išsikėlei ir kokią LMS Gargždų padalinio viziją matai kaip pirmininkė?
– Dabartinė vizija yra tai, kad reikėtų mūsų padaliniui atsigauti, suvokti visą organizacijos svarbą. Siekiu komandos vieningumo ir noriu, kad daugiau Klaipėdos rajono mokyklų prisijungtų į šią aktyvią veiklą. Taip pat dabar labai svarbu kuo daugiau siūlyti karjeros apsisprendimo galimybių jaunimui. Deja, pastebime šios srities žinių, patyrimo stoką. Mano pagrindinis tikslas – būti gera komandos lydere, kuri geba palaikyti gerą atmosferą aktyviems moksleiviams.
– Gal gali daugiau papasakoti apie LMS ir Gargždų padalinio veiklą?
– LMS organizacija sprendžia moksleiviams aktualias problemas, o tikslams įgyvendinti bendradarbiaujame su mokyk­lų savivaldomis ir jaunimu. Padalinyje yra komitetai, atsakingi už tam tikras veiklas, pavyzdžiui, renginių organizavimą, finansus, komunikaciją ir kt. Taip keliame savo kompetencijas skirtingose srityse. Išbandydami patys save įgauname daug įgūdžių bei patirties. Vyksta ir forumai, renginiai, kartu su kitais Lietuvos padaliniais, kur susipažįstame su bendraminčiais, linksmai leidžiame laiką. O siekdami atgaivinti veiklą visi kartu organizuojame renginius, kurie padėtų jaunimui spręsti aktualias problemas, kuriame anketas, bendradarbiaujame su moksleiviais ne tik iš mūsų miesto, bet ir visos Lietuvos. Mūsų padalinyje šiuo momentu yra 15 savanorių, bet netrukus jų turėtų būti ir daugiau.
– Su kokiomis problemomis susiduria jaunimas Klaipėdos rajone? Kaip LMS Gargždų padalinys planuoja jas spręsti?
– Motyvacijos, vieningumo trūkumas, karjeros planavimo stoka. Mes bandome spręsti net pačius menkiausius, bet moksleiviams aktualius klausimus. Pokyčiai ateina po truputį, Siekiame, kad mus išgirstų vis daugiau jaunų žmonių ir prisidėtų prie sprendimų.
Kalbėjosi
Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių