Sudomino galimybė pažinti Amerikos kultūrą

Esu kilusi iš Klaipėdos rajono, Endriejavo miestelio. Prieš dvejus metus baigiau Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją. Šiuo metu studijuoju Vilniaus kolegijoje Bendrosios praktikos slaugą. Norėčiau pasidalinti savo nauja patirtimi, kurios įgijau pasiryžusi dalyvauti įdomioje programoje – vasarą vykau į Ameriką pardavinėti knygų.
Apie šias studijas galvojau dar būdama mokykloje, nes tai buvo vienas iš variantų, tarp kurių rinkausi. O kad noriu studijuoti Vilniuje, tai žinojau dar ankstesnėse klasėse, nes šis miestas visada mane žavėjo savo dydžiu, grožiu ir plačiomis galimybėmis. Išvykusi pradėjau jomis domėtis, tačiau kai kurios galimybės susirado mane pačios ir pernai lapkričio mėnesį paskambino mano dabartinis programos vadovas ir papasakojo apie galimybę vasarai vykti į Ameriką pardavinėti knygas. Kadangi buvau pirmame kurse, norėjosi šiokių tokių naujovių bei išbandyti kažką naujo. Išgirdusi apie programą pagalvojau, kad tai galėtų būti senos svajonės išsipildymas nuvykti ir pirmą kartą pamatyti Ameriką savo akimis bei, aišku, išmokti naujų dalykų, susijusių su pardavimais, laiko planavimu, investavimu, pagerinti komunikacijos įgūdžius bei anglų kalbos žinias.
Kelionė prasidėjo per mano gimtadienį. Buvo daug minčių ir emocijų. Priėmiau tai kaip gimtadienio dovaną. Baisu pirmą kartą išvykti taip toli nuo gimtųjų namų, tačiau baimė dingo po kelių savaičių būnant Amerikoje, nes jaučiausi saugi dėl to, kad vykau ne viena, o kartu su komandos nariais, su kuriais dar susipažinau Lietuvoje. Pirmosios savaitės Amerikoje atrodė lyg iš kokio filmo ar sapno, nes tai, ką matydavau filmuose, patyriau realybėje. Gauti galimybę pažinti amerikietišką kultūrą, žmones išties jaudino.
Smagiausia vasarą, kad niekada nežinodavai, kokia bus tavo kita nauja diena ar kokius žmones sutiksi. Vasarą praleidome Ajovos valstijoje ir gyvenome kartu su amerikiečių šeima! Galiu teigti, kad žmonės, pas kuriuos gyvenome, yra vieni geriausių, atviriausių ir dosniausių, kuriuos teko vasarą sutikti. Dažnai jie mus nusiveždavo į kokį restoraną ir stebėdavo mūsų reakcijas, kai mes išbandydavome skirtingų virtuvių maistą. Taip pat būdavo smagu matyti, kaip manęs ir mano kambario draugės kiekvieną vakarą laukdavo mūsų šeima, pas kurią gyvenome vasarą. Jiems būdavo smagu išklausyti mūsų dienos nuotykius ir įspūdžius.
Labai džiaugiuosi, kad dabar jau ruošiuosi savo antrai vasarai su programa, nes po pirmos vasaros jaučiuosi paaugusi tam tikrose srityse bei išmokusi naudingų dalykų, tad tikiu, kad dar yra ko išmokti šioje programoje. Taip pat nugalėjo mano smalsumas ir galimybė dar kartą apsilankyti Amerikoje. Išmokau nebejausti baimės kalbėti angliškai, įgijau daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo, ką darau vasaros metu, bendraudama su žmonėmis, išmokau į kylančias problemas pažiūrėti iš kitos pusės. Dažnai susidurdami su problemomis mes į jas reaguojame neigiamai ir kaltiname save už tam tikrus veiksnius, bet nesistengiame pamatyti situacijos iš kitos perspektyvos.
Amerikoje apie mane buvo rašyta straipsnių laikraščiuose. Grįžusi namo visiems artimiesiems ir draugams pasakojau apie savo vasarą ir įspūdžius, apie amerikiečius amišus, t. y. žmones, kurie dėl religinių įsitikinimų gyvena be elektros, mobiliųjų telefonų ir vis dar važinėja karietomis, kurias tempia arkliai.
Paskutinėmis dienomis būnant JAV kartu su komanda vykome į vieną geriausių kelionių, apie kurias buvo galima tik pasvajoti. Aplankėme Didžiuosius Kanjonus, įžymųjį Las Vegasą, kuris garsėja neoninėmis šviesomis ir naktiniu gyvenimu. Pabuvojome Los Andžele, Kalifornijos valstijoje, Josemičio ir Sekvojų nacionaliniuose parkuose.
Po vasaros programoje jaučiu, kad pasikeitė mano mąstymas ir prioritetai. Jaučiuosi stipresnė emociškai, labiau pasitikinti savimi, atviresnė pasiūlymams ir galimybėms. Po vasaros padidėjo ir draugų ratas, nes jaučiu, kaip sustiprėjo ryšys su tam tikrais žmonėmis, su kuriais teko praleisti vasarą Amerikoje. Ši patirtis padėjo man išmokti planuotis laiką. Tad studentams, kurie galvoja kažkur išvykti bent vienai vasarai su bet kokia studentiška programa, labai rekomenduoju tai išbandyti ir pakeisti savo vasarą į įsimintiną gyvenimo įvykį.
Živilė STANEVIČIŪTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių