Obuolių skulptūros kasmet išradingesnės

Šeštadienį Gargžduose praūžusi Obuolių fiesta padovanojo puikų reginį – obuolių skulptūrų paradą pagrindine Klaipėdos gatve. Viena už kitą gražesnės ir originalesnės skulptūros susirinkusią publiką vertė aikčioti iš susižavėjimo.

Priekuliškiai į Gargždus atplaukė laivu, iš kurio sklido net rago, armonikos garsai. Ši skulptūra, suvienijus seniūnijos, Priekulės kultūros centro ir naujai sukurtos bendruomenės „Priekulės ainiai“ pajėgas, buvo kuriama savaitę. Įspūdingą laivą eisenoje lydėjo Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė, Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė ir kt.IKlaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai ne tik prižiūrėjo tvarką, bet ir parade dalyvavo: atvyko automobiliu, išradingai papuoštu šūkiu „Ginti, saugoti, padėti“.š biudžeto – 1450 eurų

Obuolių fiesta vyko jau šeštąjį kartą. Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybė renginiui skyrė 1450 eurų. Pasak Gargždų kultūros centro projektų vadovės Ievos Jašinskienės, daugiausia lėšų prireikė skulptūroms sukurti. Siekiant aktyvinti seniūnijas, bendruomenes, kultūros centrus, buvo sudaromos Gargždų „Minijos“ kino teatro vadybininkė-renginių koordinatorė Deimantė Jurevičiūtė neatsitiktinai pristatė Pakaliko skulptūrą. Mat animacinis filmas „Pakalikai“ buvo pats populiariausias iš animacinių, pritraukdavo pilną salę žiūrovų.sutartys ir už vienos skulptūros gamybą skiriama po 60 eurų. Šių lėšų negavo tik Klaipėdos rajono liberalai ir Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenė. Dar 400 eurų teko sumokėti šventėje pasirodžiusiai kantri muzikos grupei „Karčema“ iš Šilutės, 100 eurų – šventės vedėjui Jonui Kavaliauskui, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro renginių organizatoriui. „Kadangi Jonas maudosi etnokultūros vandenyse, tad neatsitiktinai tapo obuolių karaliumi“, – Gargždų kultūros centro sprendimą paaiškino I. Jašinskienė. Ji pridūrė, kad lėšų prireikė ir prizams, veikusioms vaikų kūrybinėms dirbtuvėms.

Kūryba liejosi per Jakų bendruomenės pirmininkas Kęstutis Dvarionas (kairėje) įsiamžino su Ievos ir Adomo personažais. Smagų iššūkį persirengti originaliais kostiumais priėmė Jakų bendruomenės nariai Lijana Simonaitytė-Sinušienė ir Pranas Jokubauskas. „Drąsia idėja siekėme paskatinti daugiau jaunų žmonių išeiti į viešumą, nebijoti eksperimentuoti, atsiduoti kūrybinei laisvei, improvizacijoms“, – sakė L. Simonaitytė-Sinušienė.kraštus

Nuo Gargždų autobusų stoties žygiavęs dalyvių su obuolių skulptūromis paradas buvo išties vertas dėmesio. Akį traukė Medsėdžių kaimo bendruomenės obuolių derliaus karalienė, judrėniškių lėktuvas ir kt. Originalios skulptūros liudijo, kad rajono žmonės turi didžiulį kūrybinį potencialą. Susirinkę žiūrovai Klaipėdos rajono liberalai su parlamentaru Eugenijumi Gentvilu priešakyje. Jie tris vakarus rinkosi po darbų ir kepė šį milžinišką tortą. „Kadangi Obuolių fiestai sukako šešeri metukai, tai ir atėjome su tortu. Koks gimtadienis be jo?“ – šmaikštaudama klausė liberalė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Aušra Norvilienė.skubėjo įsiamžinti kone prie kiekvienos skulptūros, ne vienas įsimintinomis akimirkomis dalijosi ir populiariame socialiniame tinkle – ši šventė suvokiama kaip išskirtinis Gargždų renginys, apie kurį galėtų pasklisti kalbos visoje Lietuvoje kaip, pavyzdžiui, apie Žagarės vyšnių festivalį. Tereikia toliau vystyti idėją ir investuoti į renginio populiarinimą, viešinimą įvairiose visuomenės informavimo priemonėse Lietuvos mastu.

Pirmą kartą Gargžduose buvo surengtas ir obuolių jomarkas prie Kultūros centro. Stengtasi, kad visa pardavinėjama produkcija būtų susijusi su obuoliais. „Tai yra naujovė, tad dalis prekybininkų vis dar kreipėsi, norėdami prekiauti mėsa ir rankinukais, tačiau jiems atsakėme neigiamai. Norime, kad mugė išsigrynintų ir atskleistų įvairiausias obuolių panaudojimo galimybes. Juk galima pardavinėti obuolius tiesiog iš dėžių, kepti jų pyragus. To pasigedome. Reikia laiko, kad prekybininkai priprastų prie šios idėjos“, – įsitikinusi projektų vadovė I. Jašinskienė.

Ankstesniais metais renginyje dalyvaujančios bendruomenės, seniūnijos – visi buvo kviečiami atsinešti ir savo iškeptų pyragų, kitų gardėsių. Tačiau vaišės būdavo nušluojamos nuo stalų per 5 min. Kadangi šventės tikslas nėra ateiti pavalgyti, tai šios idėjos atsisakyta. Nepaisant to, ir šiemet buvo tokių, kurie ėjo į Kultūros centrą ir klausė, kur čia tuos nemokamus pyragus dalija.

Obuolių fiestos linksmybėms neatsispyrė daug gargždiškių, rajono gyventojų. Juos linksmino kapelos iš Juodkrantės, Daukšaičių, Jurbarko, taip pat pasirodė ir Gargždų kultūros centro folkloro kolektyvas „Cyrulelis“.

Gargždų kultūros centro kolektyvas džiaugiasi pavykusiu renginiu ir mato galimybių jį dar tobulinti. Iš kairės: renginių organizatorė-vadybininkė Rasa Astikaitė-Genčas, direktorė Birutė Oželienė, Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro kapelos „Kuršininkai“ vadovė Dana Tregub, Jakų skyriaus renginių organizatorė Milda Žemgulytė ir projektų vadovė I. Jašinskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių