Optimizacija – nuo Vilniaus

Suprantu, kai žmonės susirūpinę ar net su piktumu įvairiuose susitikimuose remia prie sienos klausimais ar abejonėmis dėl Seimo narių veiklos. Suprantamas ir suvokiamas žmonių požiūris: buvote vienas iš derybininkų dėl naujos koalicijos, o ką dar šis Seimas ir jūs asmeniškai nuveiksite žmonių labui?

Žmonėse įsitvirtinusi nuostata, kad politikai žada daugiau nei padaro. Nebūsiu nei šios nuostatos neigėjas, nei šalininkas. Tiesiog tie, kurie stebi mano veiklą, mato veiklą, o ne imitaciją. Džiaugiuosi, kad Seimas priėmė mano parengtas pataisas dėl privalomo algos intervalo nurodymo darbo skelbimuose. Daugeliui darbuotojų tai tapo papildomu įrankiu derybose dėl algos. Ypač svarbi yra algos intervalo apatinė dalis, pirmą kartą viešai rodanti tikrą minimumą tam tikroje profesijų grupėje. Žinau, ką reiškia darbuotojo teisės, ne iš kitų patyrimo, pats dar prieš 12 m. įkūriau pirmąją profesinę sąjungą viename iš prekybos tinklų.

Laukia mano parengta nauja Neformalaus suaugusiųjų švietimo įstatymo redakcija. Taip pat esu įsipareigojęs daugeliui tiesiogiai besikreipusių šeimų apsaugoti jas nuo rūkymo balkonuose žalos pagal Latvijos modelį, kai ribojimas įsigalioja tik esant realiam skundui dėl pasyvaus rūkymo.

Profesionalų vyriausybė turėjo labai svarbią misiją – nutraukti neformalius, korupcinius arba pusiau korupcinius ryšius, partijų ryšius su pinigų skirstymo mechanizmais. Tą pasiekti labai sunku, tačiau, galvoju, kad realūs pokyčiai jau yra matomi. Kai kas dėl to yra desperatiškai sunerimę ir tai matoma viešojoje erdvėje.

Mes tikrai didžiuojamės pensijų reforma. Pensininkų pinigai SODROje apsaugoti nuo privataus kaupimo fondų. Jaunimas aktyviai dalyvauja kaupime, jiems padeda valstybės biudžetas (nebe SODRA), o pensininkai gali būti bent kiek ramesni dėl jų pensijos ateities. Bet mokestinė reforma padaryta tik iš dalies. Buvo visuotinis sutarimas, kad reikia mažinti darbo mokesčius. Ir tą padarėme.

Džiaugiuosi Prezidento iniciatyva, kad Bendrojo vidaus produkto perskirstymas būtų didesnis, kad mes galėtume pakeisti tą gėdingą situaciją, kai, pavyzdžiui, mūsų socialinė politika (pvz. pensijos, slauga, neįgalumas ir t. t.) finansuojama tik 13 proc. nuo BVP, o Europos vidurkis – 18 proc. Tam reikia didesnio turtingųjų prisidėjimo prie visuomenės gerovės. Seimo posūkis į centro kairę bet kokiu atveju įvyks.

Dar šioje kadencijoje mums pavyks įteisinti nemokamą bakalaurą. Tai esminis iki šiol dominavusios liberalios politikos pokytis. Stengiamės taip pat pamažu keisti Vilniaus valdininkų požiūrį į regionuose esančių socialinių įstaigų, mokyklų, ligoninių tinklą. Prisipažinsiu, tai nėra taip paprasta. Esu įsitikinęs, kad nieko negalima optimizuoti vardan optimizacijos ir taupymo. Visos optimizacijos turi prasidėti nuo Vilniaus įstaigų. Regioninė politika kainuoja ir tai normalu. Deja, iš aukštų tribūnų kartais girdime per daug nepelnytų priekaištų regionams, kaimui. O juk ten gyvena daug kūrybiškų, imlių žmonių, kuriančių išliekamąją vertę, ieškančių išeičių iš pačių sudėtingiausių situacijų. Kai reikia priimti sprendimus dėl mokyklų uždarymo ar autobuso maršruto panaikinimo. Regionų žmonių poreikiams turime išlikti labai jautrūs.

Tomas TOMILINAS, Seimo narys

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content