Pagerbti ne tik darbuotojai, bet ir tarnybinis šuo

Pataisos pareigūnų profesinės šventės ir 104-ųjų Lietuvos bausmių vykdymo sistemos įkūrimo metinių išvakarėse, Teisingumo ministerijoje penktadienį surengti iškilmingi apdovanojimai už penitencinės veiklos stiprinimą.

Apdovanojimų sulaukė 19 bausmių vykdymo sistemos darbuotojų ir tarnybinis šuo Lotė Saulės Vilkas. 

Iškilmingoje ceremonijoje juos apdovanojo teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.  

E. Dobrowolskos teigimu, praėję metai buvo kupini pokyčių, lėmusių, kad šiandien turime dvi savarankiškas įstaigas Lietuvos kalėjimų tarnybą ir Lietuvos Probacijos tarnybą, tikiu, kad suvieniję pastangas ir toliau kursime atvirą, modernią, pažangią bausmių vykdymo sistemą, kurios vieni svarbiausių prioritetų yra žmogaus orumo užtikrinimas, jo teisių saugojimas, darbo ir gyvenimo sąlygų gerinimas, pozityvių, tarptautine patirtimi grįstų praktikų taikymas, kad darbuotojai savo geru pavyzdžiu galėtų daryti įtaką suimtiesiems ir nuteistiesiems, įgytų jų pagarbą bei pasitikėjimą. 

„Šiandien, Pataisos pareigūnų profesinės šventės ir 104-ųjų Lietuvos bausmių vykdymo sistemos įkūrimo metinių išvakarėse, yra puiki galimybė padėkoti itin sudėtingą ir prasmingą darbą dirbantiems pataisos pareigūnams ir penitencinę veiklą puoselėjantiems darbuotojams už sutelktą kasdienį darbą užtikrinant nenutrūkstamą pagalbą ir rūpestį nuteistaisiais, praktikoje taikant veiklos veiksmingumą didinančias priemones“, – sveikinimo kalboje akcentavo E. Dobrowolska. 

Ministrės teigimu, šių tikslų leis pasiekti ir taikomi nauji veiksmingi resocializacijos metodai, padedantys žmogui greičiau grįžti į visuomenę, kuriama produktyvi aplinka resocializacijai, ilgainiui užtikrinamas pakartotinio nusikalstamumo mažėjimas, taip pat pareigūnų bendruomenės formavimo bei stiprinimo veiklos, dinaminės apsaugos modelio įgyvendinimas, nevyriausybinių organizacijų, laiku ištiesiančių pagalbos ranką nuteistiesiems, įtraukimas, pažangi mokymo centro veikla bei atsakingas institucinis vadovavimas.

„Tikiu, kad ši, jau antrus metus Teisingumo ministerijos organizuojama iniciatyva prisidės ne tik prie gerosios patirties sklaidos, bet ir įkvėps jau esančius ir būsimus bausmių vykdymo sistemos darbuotojus įgyvendinti pokyčius, stiprinančius visuomenės pasitikėjimą bei visos bausmių vykdymo sistemos įvaizdį“, – sakė E. Dobrowolska. 

Šiandien apdovanojimo sulaukė Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialistas Audrius Šavareika, kuris aktyviai bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, religinėmis bendruomenėmis ir bendrijomis, užtikrina pagalbos nuteistiesiems teikimą sprendžiant asmenines ir socialines problemas, nuteistiesiems  organizuoja kultūrinius, sportinius ir švietėjiškus renginius. 

Teisingumo ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių