Pakeliui į Dituvos sodus atsiras žiedas

Tarp Dituvos ir Priekulės esančią sankryžą, nuo kurios veda kelias į sodų bendriją, ruošiamasi rekonstruoti ją paverčiant žiedu.

Šiuo metu jau parengtas sankryžos rekonstrukcijos projektas, pagal kurį į darbų zoną patenka 300 metrų ruožas – kelias Dituva-Priekulė-Dreižiai bei Turgaus gatvė Dercekliuose, taip pat įvažiavimas į greta kelių susikirtimo esančią degalinę.

Žiedinę sankryžą planuoja įrengti bendrovė „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija. – Autor. past.). Darbų konkursas bus skelbiamas tik pasibaigus projekto derinimui su visuomene bei atlikus kitas biurokratines procedūras, todėl šiuo metu dar nežinoma, kiek darbai galėtų kainuoti.

Rekonstrukcijos metu planuojama atnaujinti abiejose kelio pusėse esančias autobusų stoteles, įrengti pėsčiųjų perėjas, saugumo saleles, dviračių taką, kuris nuo važiuojamosios dalies būtų atskirtas atitvaru.

Šiuo metu sankryžoje įvažiavimui į sodų bendriją nuo pagrindinio kelio yra papildomos eismo juostos atvykstant tiek nuo Priekulės, tiek nuo Dituvos pusių, ruože prieš susikirtimą leistinas greitis ribojamas iki 50 kilometrų per valandą, o išvažiuojantieji iš sodų bendrijos privalo sustoti.

Tačiau piko metu dėl didelio transporto srauto iš sodų bendrijos išvažiuoti yra gana sudėtinga: eismas ties šia vieta intensyvus, nes keliu naudojasi rajone gyvenantys ir uostamiestyje dirbantys žmonės.

Sankryžoje neretai pasitaiko eismo įvykių, kai kurie iš jų baigėsi mirtinais žmonių sužalojimais. Tiesa, nuo 2015 metų avarijų metu žuvusiųjų neužfiksuota, tačiau septyni žmonės nukentėjo, vienas iš jų buvo pėsčiasis.

Dabartinė kelio danga sankryžoje yra sutrūkinėjusi, kelias taisytas asfaltuojant duobes, čia nėra pėsčiųjų perėjų, nors važiuojamoji dalis gana plati.

VE.LT informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių