Pataisos namų pareigūnai bus teisiami dėl kalinių kurstymo pabėgti

Asociatyvi nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros prokurorė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje piktnaudžiavimu tarnyba ir kalinių kurstymu pabėgti kaltinami du Pravieniškių pataisos namų pareigūnai – T. Č. ir P. S.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.

Bylos duomenimis, du Pravieniškių pataisos namų darbuotojai – T. Č. ir P. S., siekdami sumenkinti šios įstaigos laikino vadovo autoritetą ir norėdami destabilizuoti įstaigos darbą, kurstė du nuteistuosius pabėgti.

Įtariama, kad pareigūnai nuteistiesiems už pabėgimą žadėjo sumokėti 1000 eurų ir pagalbą bėgant iš pataisos namų, o po pabėgimo grįžus į įkalinimo įstaigą – sudaryti geresnes sąlygas bausmės atlikimui. Bylos duomenimis, kaltinamieji nuteistiesiems perdavė draudžiamus turėti daiktus – metalinius strypus ir cigaretes.

Pareigūnai nuteistiesiems nurodinėjo greičiau bėgti iš pataisos namų ir ne tik parūpino strypus, bet ir leido vaikščioti lauke nenumatytomis valandomis. Nuteistiesiems buvo įsakyta bėgti po 17 valandos, kada minėtiems pareigūnams baigsis darbo valandos. 

Nuteistieji nesutiko paklusti pataisos namų darbuotojams ir apie kurstymą pabėgti informavo Pravieniškių kriminalinės žvalgybos pareigūnus.

Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalis numato, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Už kalinio kurstymą pabėgti gresia areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmams. 

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių