Pirmojo istorijoje dezinformacijos raštingumo egzamino laureatai – vienuoliktokai iš Klaipėdos

Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokinius, kurie geriausiai pasirodė pirmajame dezinformacijos raštingumo egzamine, pasveikino Vyriausybės kanc­lerė Giedrė Balčytytė. 
„Šiuolaikiniame pasaulyje gebėjimas atskirti dezinformaciją nuo teisingos informacijos yra kertinis gebėjimas. Vystantis dirbtinio intelekto technologijoms, priešiškoms valstybėms naudojant įvairias manipuliacines priemones, kai melas yra pateikiamas su krislu tiesos taip tarsi darant informaciją patikimesnę, dezinformacija atrodo visiškai kitaip nei tada, kai tik pradėjome apie ją kalbėti. Šiandien galima pasidžiaugti ne tik puikiais moksleivių rezultatais dezinformacijos egzamine, bet ir tuo, jog šiuolaikiniai moksleiviai apskritai tolsta nuo rytų informacinės ir kultūrinės erd­vės, kurioje dominuoja melas. Tikiuosi, tokios iniciatyvos kaip dezinformacijos egzaminas plėsis, stiprės ir kasmet galėsime džiaugtis vis geresniais rezultatais“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.
Vyriausybės kanceliarijos su dezinformacijos analizės centru „Debunk.org“ gegužės pradžioje organizuotame egzamine dalyvavo iš anksto užsiregistravę 9–12 klasių moksleiviai iš 61 šalies mokyklos – beveik 2 000 mokinių iš 33 Lietuvos miestų ir miestelių.
Prieš egzaminą moksleiviai su dezinformacijos analizės meistrais paskaitoje diskutavo apie dezinformaciją, dirbtinį intelektą ir socialinių tinklų algoritmus.
Suskaičiavus egzamino rezultatus paaiškėjo, kad neabejotinais lyderiais tapo Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai: tiek bendra jų klasės surinktų taškų suma (11 402), tiek ir klasės vidurkis (518,27) gerokai pranoko kitų egzamine dalyvavusių klasių rezultatus – antroje (6 109 taškai) ir trečioje (9 061 taškai) vietose likusių klasių vidurkiai buvo kiek aukštesni nei 430, o prasčiausiai egzaminą išlaikiusių klasių vidurkiai nesiekė 100 taškų.
Primename, kad savo žinias dezinformacijos srityje gali pasitikrinti visi norintieji. Galima išbandyti „Debunk.org“ sukurtą skaitmeninį, nemokamą kursą „InfoSkydas“, kuris skirtas išmokti atpažinti melagingą ir klaidinančią informaciją.

Laimos Penek nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių