Politikas nepripažįsta pažeidęs karantiną: esą tai persekiojimas

El. paštu atsiųsta nuotr.

Nuotolinis darbas pakišo koją jau ne vienam politikui. Štai buvęs finansų ministras Vilius Šapoka per nuotolinį posėdį užsirūkė, Seimo narys Petras Gražulis buvo sukompromituotas, kai nuotoliniu būdu vykusiame Kultūros komiteto posėdyje šalia jo pasirodė pusnuogis vyras. Šią savaitę dėmesio centre atsidūrė Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, frakcijos „Kuriam kartu“ seniūnas Sigitas Karbauskas. Mat įvairioms žiniasklaidos priemonėms elektroniniu laišku išplatintoje nuotraukoje įamžintas vaizdas, kuriame vienoje patalpoje matyti S. Karbauskas su buvusia savo visuomenine patarėja dar gruodžio mėnesį nuotoliniu būdu vykusiame Tarybos posėdyje. Minėta patalpa yra politiko šeimos namai.

Pagal gruodį Vyriausybės įvestus karantino sugriežtintus reikalavimas bendravimas galimas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių.

Išplatintame laiške keliamas klausimas, ar nepažeisti karantino ribojimai?

Įamžino Administracijos darbuotojai

Laiškas su nuotrauka, kurioje matyti ekrane įamžinti S. Karbauskas ir jo buvusi visuomeninė patarėja, rajono laikraščiui „Banga“ atsiųstas ir pasirašytas Administracijos darbuotojų vardu. Konkretūs laiško autoriai nėra žinomi. Matyt, kai kurie Administracijos darbuotojai pastebėjo ir įamžino galimą vietos politiko pažeidimą, tačiau laiško autoriai išliko anonimais, tikėtina, nenorėdami užsitraukti Tarybos nario rūstybės.

Laiške keliamas klausimas, kodėl S. Karbauskas posėdžiauja kartu su buvusia visuomenine patarėja, juk kuomet Vyriausybė sugriežtino karantino sąlygas, uždraudė kontaktus tarp daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio. O šiuo atveju įtariama, kad kartu vienoje patalpoje buvo ne tik S. Karbauskas su buvusia visuomenine patarėja, bet ir Tarybos narys Viktoras Kura.

Neįžvelgia užsikrėtimo galimybės

Paprašėme pakomentuoti Administracijos darbuotojų atsiųstą laišką buvusios S. Karbausko visuomeninės patarėjos Redos Baltinaitės. Ši atsakė, jog neva Administracijos darbuotojų anoniminiame laiške išdėstytos prielaidos neatitinka realybės. „Nepažeidžiu jokių karantino reikalavimų. Dirbti dar niekas neuždraudė?“ – klausiamai pastebėjo ji.

R. Baltinaitė teigė oficialiai vykdanti individualią Viešųjų ryšių ir komunikacijos veiklą, yra laisvai samdoma viešųjų ryšių specialistė. „Jokie įstatymai, nepaisant karantino, neuždraudė šios veiklos. Turiu teisę susitikti su užsakovais 15 minučių pokalbiui, interviu įrašui, laikantis saugaus atstumo ir kitų karantino reikalavimų. Nors dažniausiai pavyksta dirbti per nuotolį, kartais yra svarbu susitikti gyvai. Žinia, Tarybos narys Sigitas Karbauskas ir jo šeima yra persirgę COVID-19, rizika užsikrėsti – minimali“, – „Bangai“ dėstė R. Baltinaitė.

Anot jos, su S. Karbausku ji trumpam susitiko po gruodžio 17 d. Tarybos posėdžio, įsirašė interviu. „Praėjus jau daugiau nei mėnesiui po įvardinto įvykio, akivaizdu, kad niekas nesusirgo, visuomenei ar viešam interesui jokia žala nepadaryta – pavyzdys nebuvo demonstruojamas, viešinamas, nes darbuotojų atsiųstas kadras – iš Administracijos direktoriaus pasisakymo, kuris vyko pasibaigus tiesioginei Tarybos posėdžio transliacijai. Jei ne tos nepagrįstos „darbuotojų“ išsakytos abejonės ir jūsų ryžtas tirti anoniminius skundus, tai būtų eilinė darbinė situacija, kurią eteryje demonstruoja ir meras, ir Administracijos direktorius, ir premjerė Ingrida Šimonytė, kai eteryje matome jų padėjėjus“, – įsitikinusi pašnekovė.

Įtaria bandymu susidoroti

Tarybos narys S. Karbauskas neabejoja, kad Administracijos darbuotojų vardu pasirašytas laiškas – tai bandymas susidoroti su opozicija, persekiojimas už kritiką, pastangos sumenkinti reputaciją. „Skandalu mėginama paversti akimirka, užfiksuota pasibaigus Tarybos posėdžio transliacijai, gruodžio 17 dieną, mano šeimos namuose Lapiuose. Posėdis ir tiesioginis eteris jau buvo pasibaigęs, neviešai norėjo pasisakyti Administracijos direktorius, todėl akivaizdu, kad tą kopiją galėjo padaryti tik tie, kurie dalyvavo neoficialioje posėdžio dalyje ar gavo užduotį iš posėdį mačiusiųjų. Įtariamųjų skundikų ne tiek ir daug. Vargiai įsivaizduoju bent vieną administracijos darbuotoją, o ypač jų grupę, tokį skundą kurpiančią. Matyt, nujaučiat, ką ir aš nujaučiu?“ – „Bangai“ komentavo situaciją S. Karbauskas.

Jis tvirtino, kad karantino taisyklės nebuvo pažeistos. „Kadangi trijų narių frakcija „Kuriam kartu“ yra vienintelė reali opozicija Klaipėdos rajono tarybos valdantiesiems, daugiausiai viešai kritikuojanti sprendimus ir visuomenei atskleidžianti tai, ką politikai norėtų matyti paslėpta, tenka nuoširdžiai ir atsakingai dirbti savo darbą. Neslėpsiu, nesu labai stiprus rašytojas, todėl prireikus į pagalbą kviečiu profesionalus. Nuotraukoje matyti žurnalistė R. Baltinaitė, mus sieja darbiniai santykiai – sutartis dėl tekstų rašymo pagal išdėstytus faktus ir/ar nuomonę. Sutartis galiojanti, darbiniai santykiai galimi, byla baigta“, – aiškino „Bangos“ redakcijai atsiųstame komentare S. Karbauskas pridurdamas, kad dar lapkritį visa jo šeima be komplikacijų persirgo koronavirusu.

Kėlė retorinius klausimus

Atsiųstame komentare S. Karbauskas kelia ir daug kitų su minima tema nesusijusių klausimų. Vienas iš jų, kodėl nė viena Klaipėdos rajono esą propagandinė žiniasklaidos priemonė – nei Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“, nei naujienų portalas „Mano Gargždai“ beveik nesureagavo į atskleistą žinią, kad patyliukais savo patarėjams meras skyrė 40 proc. dydžio priemokas prie algų? Šis politiko pasvarstymas prasilenkia su tiesa: apie šiuos priedus Klaipėdos rajono laikraštyje „Banga“ (Nr. 2) buvo rašyta straipsnyje „Kalėdinės premijos įstaigose: realybė ar svajonė?“

Tarybos frakcijos „Kuriam kartu“ narys Viktoras Kura, „Bangos“ paklaustas dėl Administracijos darbuotojų atsiųsto laiško su nuotrauka ir įtarimo, jog jis posėdžiuose dalyvauja galimai būdamas kartu vienoje patalpoje su S. Karbausku, situaciją komentuoti atsisakė.


Laiškas elektroniniu paštu, įvardijant „administracijos darbuotojai“, atsiųstas redakcijai:

„Pasirodo politikai, kurie visuomenei turi demonstruoti aukštus standartus ir būti pavyzdžiu, elgiasi priešingai. Stebėjome paskutinį (gruodžio mėnesį – aut. past.) nuotolinį Tarybos posėdį ir negalėjome patikėti, ką išvydome, – jame dalyvavo Tarybos narys Sigitas Karbauskas, kuris namuose buvo kartu su buvusia savo visuomenine patarėja Reda Baltinaite. Pridedu žemiau nuotrauką iš posėdžio kaip įrodymą. Turime įtarimą, kad su jais kartu buvo ir kitas Tarybos narys Viktoras Kura, nes kai įsijungia mikrofoną, girdisi fone kolega. Tai taip išeina, kad visuomenė privalo griežtai laikytis visų karantino sąlygų ir solidariai prisidėti prie viruso suvaldymo, o šiems Tarybos nariams pažeidinėti karantino sąlygas galima be jokių pasekmių? Čia jiems kažkokia išimtis taikoma, o gal kažko nežinom ir jie yra vienas namų ūkis? Tiesiog „smagu“, jog per gražiausias metų šventes visi sėdėjome namuose ir nevykome pas šeimos narius, kad ir kaip skaudėjo ir norėjosi, o čia vieši asmenys net nesislėpdami demonstruoja savo neatsakingumą? Manau, kad visuomenei būtų įdomu sužinoti, kodėl yra taikomi tokie dvigubi standartai.“

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių