Politikos naujokai ir komitetas įveikė parašų rinkimo barjerą

Klaipėdos rajone savivaldos rinkimuose siekia dalyvauti aštuonios politinės partijos, sąjungos ir vienas politinis komitetas. Dviem politinėms partijoms ir komitetui pastarosiomis savaitėmis teko rinkti rėmėjų parašus.

Atsižvelgiant į rinkėjų ir tarybos narių skaičių, politinės kampanijos naujokams – Demokratų partijai „Vardan Lietuvos“, Laisvės partijai ir politiniam komitetui „Bendrai geriau“ – Klaipėdos rajone iki sausio 19 d. reikėjo surinkti po 350 rėmėjų parašų, kad galėtų dalyvauti rinkimuose.

Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas penktadienį „Bangą“ informavo, kad parašus laiku surinko ir pristatė visos trys politinės jėgos. Pirmiausia juos pateikė Demokratų partija „Vardan Lietuvos“, surinkusi 600 parašų (tarp jų elektroninio palaikymo parašų – 63). Antri rinkimų komisijai 605 parašus (tarp jų 72 elektroniniai parašai) įteikė politinis komitetas „Bendrai geriau“. Laisvės partija 470 parašų (tarp jų 210 elektroninių parašų) atnešė treti.

Pasak Z. Bitino, pirminės parašų apžiūros metu nustatyta, kad visuose sąrašuose yra šiokių tokių netikslumų. „Manau, kad 10–20 parašų gali būti neįskaityti „Vardan Lietuvos“ ir „Bendrai geriau“, o Laisvės partijos sąraše galbūt šiek tiek daugiau. Tačiau pirminiai duomenys rodo, kad visos trys politinės jėgos bus surinkusios ne tik reikiamą parašų skaičių, bet ir žymiai daugiau. Mūsų komisija dar ir toliau atidžiai tikrina sąrašus. Manau, galutinius duomenis turėsime pirmadienį“, – sakė Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas.

Klaipėdos rajono savivaldybėje šiuose savivaldos rinkimuose bus 34 apylinkės. „Apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai jau paskirti. Pirmadienį pradės savo pareigas“, – informavo Z. Bitinas.

Sausio 1 d. duomenimis, rajono gyventojų yra 72 tūkst.

Negalutiniais duomenimis, Klaipėdos rajone yra beveik 53 000 rinkėjų, kurie rinks 27 Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narius ir rajono Savivaldybės merą.

„Kartais rinkėjų skaičius yra painiojamas su rajono gyventojų skaičiumi“, – atkreipė dėmesį Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Z. Bitinas.

„Bangos“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių