Prezidentas: turime padaryti viską, kad niekam net nekiltų minčių išbandyti NATO vienybės ir atsako

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį Seime pasveikino Vilniuje susirinkusią NATO parlamentinę asamblėją.

Asociatyvinė nuotr.

Kreipdamasis į NATO parlamentinės asamblėjos plenarinės sesijos dalyvius šalies vadovas pabrėžė, kad Rusijos karas Ukrainoje dramatiškai pakeitė saugumo situaciją regione ir akcentavo neatidėliotiną būtinybę didinti gynybinius pajėgumus Aljanso Rytų flange. Prezidentas pabrėžė, kad dabartinė saugumo padėtis reikalauja greito perėjimo nuo NATO priešakinių pajėgų dislokavimo prie priešakinės gynybos modelio.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad laikas nustoti puoselėti viltis, kad Rusija pasikeis. Pasak G. Nausėdos, NATO turi palikti šias iliuzijas nuošalyje  aiškiai įvardyti Rusiją kaip ilgalaikę grėsmę euro-atlantiniam saugumui ir atitinkamai koreguoti saugumo ir gynybos stiprinimo planus.

„Turime padaryti viską, kad niekam net nekiltų minčių išbandyti NATO vienybės ir atsako. Mūsų gynyboje neturi likti jokių spragų, nei vienos silpnos vietos.  Jau kitą mėnesį Madride turime priimti sprendimus, kurie sustiprintų mus kaip Aljansą ir pakeltų mūsų saugumą į naują lygį. Trypčiojimas vietoje, abejonės ir pasyvumas yra ženklas Kremliui tęsti savo agresiją“,  kalbėjo Prezidentas.  

Šalies vadovas akcentavo, kad NATO turi ir toliau visomis priemonėmis remti Ukrainą, ginančią savo laisvę ir suverenitetą. Jo teigimu, pastaruoju metu girdimi siūlymai Ukrainai atsisakyti dalies savo teritorijų mainais į taiką yra absoliučiai nepriimtini. Vietoje siūlymų nuolaidžiauti agresoriui, Prezidentas pakvietė NATO kolegas demonstruoti tvirtybę ir vienybę, remiant Ukrainą ir visapusiškai padedant jai siekti europinių ir euroatlantinių tikslų.

Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių