Priekulės kultūros centras: priedermė skleisti šviesą

Šventiniame vakare pagerbta kultūros šviesuolė ir jaunasis talentas

Priekuliškiai Rima ir Andrius Valučiai džiaugėsi, kad 12-uoju Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas 2021“ laureatu paskelbtas jų sūnus Robertas – Gargždų muzikos mokyklos Priekulės skyriaus akordeono klasės moksleivis.

Priekulės kultūros centre minint Kultūros dieną pratęstos tradicijos kurti šventinę programą „Kultūrą – į rūmus ir lūšnas“. Iškilmingame, moderniu požiūriu į kultūros sąsajas sutviskusiame vakare pagerbti kultūrai nusipelnę žmonės, taip pat paskelbtas Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamos Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ laureatas.

Kultūros šviesuolės, kultūros nešėjos titulu nominuota Dovilų etnokultūros centro direktorė L. Kerpienė.


L. Kerpienei plojo atsistoję
Šventės dalyviai atsiliepė į paskelbtą vakaro juodos spalvos kodą. Tai siejama su šišioniškiams būdinga drabužių spalva, be to, sudaro kontrastą šviesai, įprasmina kultūros šviesos stip­rybę.
„Kultūroje visada slypi galimybė išlaisvinti žmogų. Ugdyti pasitikėjimą savimi ir kritiškumą. Kultūra yra žmogaus universalumas, lankstumas, atvirumas kaitai ir laisvei. Kultūra – tai procesas, būsena, refleksija“, – įvadą į Kultūros dienos vakaro prasmę išsakė renginio vedėja, Priekulės kultūros centro renginių organizatorė Ernesta Zolotova.
Visi renginio dalyviai, iš pradžių salėje skendėję tamsumoje, pamažu buvo įtraukti į šviesos žibintų įžiebimo procesą, kuris simbolizavo pagrindinę kultūros bendruomenės priedermę – skleisti šviesą. „Kultūros procesas – tai prasmės perdavimas. Prasmė yra visa tai, ką galime suprasti. Kultūros lygis savo ruožtu priklauso nuo pačių žmo­nių dvasinio lygio, nuo sugebėjimų naudotis turimomis verty­bėmis bei jas turtinti, nuo dvasinės jų brandos. Visada buvo ir yra nuolatinė žmogaus ir kultūros sąveika. Žmogus kuria kultū­rą, kultūra kuria žmogų“, – šventės filosofinę potekstę atskleidė ir visus žiūrovus jungiančios baltos virvės perdavimas iš rankų į rankas.
Šventiniame vakare Kultūros šviesuolės, kultūros nešėjos titulu nominuota Dovilų etnokultūros centro direktorė Lilija Kerpienė. Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas įteikė Klaipėdos rajono savivaldybės padėką už išskirtinius pasiekimus etninės kultūros srityje, puoselėjant Klaipėdos krašto nematerialųjį kultūros paveldą, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos kultūros saugojimą bei sklaidą. Įteikiant apdovanojimą Lilijai salė audringai plojo atsistojusi, o ji kukliai visiems padėkojo už netikėtą jai pačiai įvertinimą.

12-asis laureatas – akordeonistas
Tradiciniam Ernsto Vicherto „Jaunojo talento“ konkursui, kurio laureatas yra paskelbiamas būtent Kultūros dieną, komisijai paraiškas buvo pateikę trys moksleiviai. Agluonėniškė Justina Mulskytė – visapusiška asmenybė, mergina labai myli muziką ir vaikus, todėl yra tvirtai apsisprendusi būti mokytoja. Nominantė teigia, kad jos didžiosios vertybės yra nuoširdumas ir tikrumas tiek prieš save, tiek prieš kitus. Kitas nominantas – priekuliškis Joris Jokūbas Broška yra sportininkas, jo autoritetai – futbolininkai. Joris vertina kuklumą, tačiau yra atkaklus, stengiasi pasiekti užsibrėžtus tikslus.
12-uoju Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ laureatu iškilmingame vakare paskelbtas Gargždų muzikos mokyklos Priekulės skyriaus akordeono klasės moksleivis Robertas Valutis, pelnęs įvairių apdovanojimų tarptautiniuose, šalies, rajono konkursuose. Talentingąjį akordeonistą ugdo mokytoja metodininkė Irena Koncevičienė. „Bangai“ Robertas sakė, kad esąs labai laimingas gavęs premiją, ją norėtų išleisti gitarai ir kompiuteriui. Premijos laureatas atskleidė, kad jo autoritetas, kuriuo jis seka, yra Priekulės parapijos klebonas Viktoras Ačas. Jaunasis akordeonistas ateityje yra pasiryžęs studijuoti Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje.


Tikslas – gabi jaunoji karta
Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas 2021“ nominantus ir laureatą pasveikino vertinimo komisijos pirmininkas, Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus patarėjas Gintautas Bareikis bei komisijos narės – Klaipėdos universiteto vyresnioji darbuotoja, doc. dr. Silva Pocytė, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė.
Devynmetis R. Valutis sužavėjo šventinio vakaro dalyvius 96 bosų akordeonu „Weltmeister“ virtuoziškai atlikdamas kūrinį „Linksmasis vairuotojas“.
Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ tikslas yra pagerbti ir įamžinti žymaus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo, krašto rašytojo, teisėjo, teatro įkūrėjo E. Vicherto atminimą, išryškinti visuomenės rūpinimąsi jaunąja Priekulės ir Klaipėdos rajono Mažosios Lietuvos dalies karta.
E. Vicherto premija buvo įkurta 2011 m. Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojama premija apdovanojami moksleiviai, pasiekę geriausių rezultatų meno, mokslo, sporto srityse ir visuomeninėje veikloje.


Daug padeda mokytoja
Priekuliškiai Rima ir Andrius Valučiai, džiaugdamiesi sūnaus Roberto įvertinimu, gerų žodžių negailėjo jo mokytojai I. Koncevičienei. Jie pasakojo, kad Robertas akordeonu susidomėjo dar būdamas ketverių. „Vienoje šventėje, išgirdęs akordeono muziką, visą laiką prastovėjo prie akordeonisto“, – šypsodamasi pasakojo Rima.
Tėvelių teigimu, Robertas per dieną akordeonu groja apie valandą pusantros, taip pat ir savaitgaliais. „Mokytojai Irenai niekada nėra poilsio, ji neturi išeiginių“, – sakė Rima, beje, taip pat baigusi akordeono klasę pas tą pačią mokytoją. Gražią žinią, kad Robertas tapo „Jaunojo talento“ premijos laureatu, Valučiai tą patį vakarą telefonu pirmiausia pranešė jo pedagogei I. Koncevičienei. Tėveliai įsitikinę, kad anūko pasiekimu itin pasidžiaugs ir močiutė Liuda Andriuškienė, kuri buvo ilgametė Priekulės pašto viršininkė, platinusi ir „Bangos“ laikraštį.
Kūrybinis sumanymas pavyko
Priekulės kultūros centro organizuotame iškilmingame renginyje dalyvavo kultūros įstaigų atstovai. Jiems ir laureatams už švietėjišką, kultūrinę veiklą dėkojo rajono meras B. Markauskas, vicemerė Audronė Balnionienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė, Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.
Šventiniame vakare žiūrovai mėgavosi koncertine programa „Driezhas“ (projekto autorius Kristijonas Lučinskas), tai – projektas muzikos gurmanams. Šioje muzikoje daugybė garsų persipina su tradiciniais ir elekt­roniniais instrumentais: čia – būties, industriniai motyvai, ryškių spalvingų melodijų ritmai ir skvarbūs tekstai.
Priekulės kultūros centro direktorė Rūta Steponavičienė po renginio „Bangai“ sakė esanti dėkinga savo bendraminčiams, t. y. Priekulės kultūros centro komandai už „kitokį kampą“, už bebaimį kūrybinio sumanymo įgyvendinimą. „Nuo pasiruošimo iki rezultato, nuo idėjos iki kūrybinio jaudulio. Nėra kada ilsėtis, dirbam ir kuriam toliau, laukia kiti siekiai, tikslai ir idėjos“, – entuziazmo nestokojo direktorė.


Vilija BUTKUVIENĖ
Priekulės kultūros centro nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių