Prokurorei apskundus nuosprendį valstybės naudai priteista daugiau nei 60 000 eurų

Asociatyvi nuotr.

Teismas, išnagrinėjęs Kauno apygardos prokuratūros prokurorės apeliacinį skundą, pakeitė pirmos instancijos teismo nuosprendį. Apeliacinės instancijos teismo sprendimu L. B. nuteistas dėl mokesčių nesumokėjimo ir įpareigotas į valstybės biudžetą sumokėti beveik 50 000 eurų mokesčių ir solidžią baudą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Bylos duomenimis, L. B. buvo kaltinamas, kad būdamas įmonės direktoriumi, į valstybės biudžetą nemokėjo privalomų mokesčių. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) verslininkui siuntė priminimus, tačiau jo valdoma įmonė nesumokėjo beveik 100 000 eurų jai priklausiusių mokesčių, nors tvarkomoje apskaitoje nagrinėtu laikotarpiu buvo įregistruota beveik 110 000 eurų dydžio skolų užskaitų, taip sumažinant kitus įsiskolinimus.

Pirmosios instancijos Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmų nuosprendžiu L. B. buvo išteisintas, motyvuojant sudėtinga įmonės finansine situacija. Kauno apygardos prokuratūros prokurorė su tokiu teismo nuosprendžiu nesutiko ir teikė apeliacinį skundą, kuriuo prašė L. B. pripažinti kaltu dėl mokesčių nesumokėjimo ir valstybės naudai priteisti VMI civilinį ieškinį.

Prokurorė, remdamasi tyrimo metu surinkta medžiaga ir visais įmonės buhalterinės apskaitos dokumentais, skunde motyvavo, jog įmonė turėjo realią galimybę ir išteklius mokesčiams sumokėti, tačiau šiuos mokėjimus sąmoningai vengė atlikti.

Kauno apygardos teismas prokuratūros skundą patenkino ir priėmė naują nuosprendį. Naujuoju teismo sprendimu L. B. pripažintas kaltu dėl mokesčių nesumokėjimo pagal Baudžiamojo kodekso 219 straipsnio 2 dalį. Jam paskirta 12 500 eurų (250 MGL) dydžio bauda ir priteista sumokėti beveik 50 000 eurų mokesčių į valstybės biudžetą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių