Rajone įkliuvo ne tik lašišų brakonierius, bet ir pirkėjas

Asociatyvi nuotr.

Lapkričio 3 d. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akciją „Lašiša 2022“, Klaipėdos rajone nustatė asmenį, prekiavusį žeberklu nudurtomis lašišomis. Be to, tos pačios dienos vakarą pas įtariamą lašišos pirkėją buvo aptikta šovinių ir nešaunamųjų ginklų. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.


Kaip pranešama Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūno, vykdant tyrimą paaiškėjo, kad brakonierius dieną priimdavo užsakymus dėl nudurtų lašišų pirkimo, o vakare žuvis parduodavo užsakovams. Išaiškinti neteisėtos žvejybos atvejai, kai buvo nudurtos net 4 lašišos. Už nudurtas lašišas asmeniui surašyti 4 administracinio nusižengimo protokolai, bendra baudų suma gali siekti 1 200 Eur. Taip pat nustatyta, kad žala buvo daroma ichtiologiniame draustinyje, todėl pažeidėjui teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 11 640 Eur, gresia ir žeberklo konfiskacija.
Teks atsakyti ir pirkėjams, kurie žinodami, kad lašišos badomos žeberklu, vykdė užsakymus. Jiems gresia baudos iki 290 Eur už neteisėtu būdu pagautos lašišos įsigijimą.
Štai tą patį lapkričio 3 d. vakarą pas vieną iš galimų nudurtos lašišos pirkėjų ūkinių patalpų apžiūros metu rasta šovinių, nešaunamųjų ginklų – apie radinius informuota policija.
Kaip pranešama Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinėje, apie 19.50 val. Klaipėdos r., Daukšaičių k., Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistai, tikrindami 1966 m. gimusio vyro sodybos patalpas, viduje rado įvairaus kalibro šovinių, šautuvo vamzdį, durtuvą bei galimai sprogmenį, kuriuos paėmė policijos pareigūnai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 253 str. 1 d.
Aplinkosaugininkai primena, kad informacija apie galimus pažeidėjus nuolat renkama, tikrinama informacija prekybos vietose, skelbimai internetinėje erdvėje. Bet kokia neteisėta prekyba ar neteisėtų įrankių laikymas išaiškinamas ir asmenims taikoma administracinė atsakomybė.


Parengė Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių