„Rolina“ išugdė Lietuvos čempionus
Kai jie įžengia į šokių aikštelę, abejingų nelieka. Susižavėjimo kupini žvilgsniai sekioja kiekvieną poros judesį, o rankos nevalingai ima ploti. Gabrielė Siriūnaitė ir Vilius Jakas, Areta Šeškaitė ir Einoras Degutis – trenerės Irinos Berankienės vadovaujamo sportinių šokių kolektyvo „Rolina“ talentai, garsinantys Gargždų vardą visoje Lietuvoje ir pasaulyje.
Tramplynas į aukštumas
Dar vienu tramplynu į šokių aukštumas jiems tapo neseniai Prienuose vykęs Lietuvos standartinių šokių čempionatas. Kompetentingos teisėjų komisijos vertinimas buvo itin palankus gargždiškiams. Gabrielė ir Vilius suaugusiųjų grupėje pasidabino bronzos medaliais, o jaunimo grupėje iki 21 metų iškovojo auksą ir įrodė esantys geriausi. „Suaugusiųjų grupėje Gabrielė ir Vilius pasirodė labai gerai, juos pralenkė tik tos poros, kurios pasaulio sportinių šokių porų reitinge užima 2–5 vietas. Tai labai aukštas lygis. Gabrielė ir Vilius pasaulio reitinge užima 33 vietą. Prestižo reikalas yra būti penkiasdešimtuke“, – teigė „Rolinos“ vadovė I. Berankienė.
Čempionais tituluota buvo ir antra gargždiškių pora – Aretos ir Einoro. Jaunimo grupėje (16–18 m.), kurioje tarpusavyje varžėsi 27 poros, jie iškovojo pirmąją vietą ir nušluostė nosis net tiems, kurie pasauliniame reitinge yra aukštesnėje pozicijoje.
Nugalėtojais tapę gargždiškiai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai šių metų pasaulio ir Europos čempionatuose bei taurės varžybose. „Iš savo šokėjų tikrai nereikalauju pelnyti aukščiausias vietas. Tik noriu, kad kaskart po jų pasirodymo galėčiau pasakyti: „Padarėme viską, ką galėjome“. Kai daug dirbi, rezultatas ateina savaime“, – įsitikinusi I. Berankienė.
Minutės džiaugsmo – metai darbo
Šokėjai, paklausti, kas lėmė pergales, atsakė: „Pats šokis, atlikimas. Daug prisideda ir nusiteikimas, charizma, part-nerių tarpusavio sutarimas. Ir, žinoma, darbas, vadovės triūsas.“
Šokėjai repetuoja kiekvieną dieną, išskyrus penktadienį–
sekmadienį. Tačiau savaitgaliais dažniausiai būna varžybos arba stovyklos. Nuolat vyksta intensyvus sunkus darbas. Varžybose šokėjų pasirodymas trunka vos kelias minutes, tačiau tam reikia ruoštis kelerius metus.
Einoras „Roliną“ lanko nuo 4,5 metų. „Atvedė mama. Lankiau dar ir futbolą, tačiau vėliau reikėjo apsispręsti. Šokiai patiko labiau. Dabar dėl tokio pasirinkimo nė kiek nesigailiu. Ateitį sieju su šokiais, noriu vis labiau tobulėti“, – uždegančiai kalbėjo Einoras. Kol kas jis dar mokosi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje 10 klasėje lygiai taip pat kaip ir jo šokių partnerė Areta. Ji pati, būdama 8 metų, rado skrajutę, kviečiančią lankyti sportinių šokių užsiėmimus ir paprašė, kad mama ją nuvestų. „Dar tiksliai nežinau, kokią specialybę pasirinksiu ateityje. Daug dėmesio skiriu ne tik šokiams, bet ir mokslams. Tai sudėtinga, bet kol kas pavyksta suderinti“, – sakė Areta.
Už suknelę 1 500 eurų
Gargždiškiui Viliui (20 m.) šokis – neatsiejama gyvenimo dalis. Vaikinas nusprendė, kad šokis bus ne tik jo pomėgis, bet ir profesija. Klaipėdos universitete Vilius studijuoja sportinius šokius. Jo šokių partnerė kauniškė Gabrielė (19 m.) pasielgė priešingai: nusprendė neapsiriboti tik šokiais, tad šiuo metu studijuoja tarptautinį verslo administravimą Klaipėdoje LCC tarptautiniame universitete. „Įgytos žinios pravers ir šokant. Juk nuolat keliaujame, tad reikalingos puikios anglų kalbos žinios ir pan.“, – svarstė Gabrielė.
Talentingų šokėjų ketveriukė patikino, kad sportiniai šokiai yra nepigus pomėgis. Tėvai, leidžiantys lankyti tokius užsiėmimus, turi būti pasiryžę investuoti. „Vienos sportinių šokių suknelės kaina siekia apie 1 500 eurų“, – pateikė pavyzdį Areta. O kur dar nuolatinės kelionės, skrydžiai… Pasak Aretos, norisi vasarą ir pačiai užsidirbti, tačiau nėra kada, mat vyksta intensyvios treniruotės, rugpjūtį būna varžybos Vokietijoje ir t. t.
„Rolinai“ praverstų parama iš verslo sektoriaus ar Savivaldybės, tačiau retas supranta, kiek šis užsiėmimas reikalauja pastangų, darbo, investicijų.
Lieka patys stipriausi
Vis dėlto nemenkos išlaidos neatbaido tikrai norinčiųjų šokti. Į sportinių šokių kolektyvą „Rolina“ renkasi net patys mažiausi – 4–5 metų vaikai. „Mamytės atveda, o po to jie įpranta ir šoka. Manęs dažnai klausia, ar konkretus vaikas gabus šokiui. Niekada negalvoju, kad tas ar anas vaikas bus čempionas. Galiu įvertinti tik duomenis. Jei yra muzikalumas, lankstumas, galime judėti į priekį. Po to, žinoma, daug kas keičiasi: ir noras dirbti, ir kūno formos… Lieka patys stipriausi“, – šypsodamasi sakė kolektyvo vadovė I. Berankienė.
Anot jos, šokėjams labai svarbi reguliari, subalansuota mityba, kad užtektų energijos, ištvermės. Kūnas nėra šiukšlių dėžė, į kurią būtų galima mesti bet kokį maistą. Taip pat būtina pasirūpinti režimu, laiku eiti miegoti, kas labai sudėtinga jauniems žmonėms, mat vakarais prasideda gyvenimas kompiuteryje.