Šarvojimo paslaugų įkainius nustatė bendruomenė

Priekuliškė „Bangos“ skaitytoja (pavardė redakcijai žinoma) džiaugėsi, jog Priekulės bendruomenės namuose pagaliau teikiamos šarvojimo paslaugos. „Bet girdėjau, kad išsinuomojus reikia mokėti 100 eurų už parą. Brangu. Be to, turi susimokėti už elektrą, vandenį“, – kalbėjo ji. Skaitytojos manymu, pastatas renovuotas europinėmis ir nacionalinėmis lėšomis, jis yra visos bendruomenės. „O kam bus naudojami už nuomą gauti pinigai?“ – domėjosi priekuliškė.

Gyventojų pageidavimu Priekulės bendruomenės namų patalpose mirusiųjų šarvojimo paslaugos pradėtos teikti nuo šių metų spalio 8 dienos. Priekulės bendruomenės valdybos pirmininkės Sigutės Puplesienės teigimu, įkainiai buvo patvirtinti Priekulės bendruomenės visuotiniame narių susirinkime, atsižvelgiant į numatomas patirti išlaidas ir tokias paslaugas teikiančių įstaigų patirtį bei įkainius.

Įkainiai buvo nustatyti bandomajam laikotarpiui – iki gruodžio 31 dienos.

Šiuo metu išsinuomoti 1 val. kainuoja 6 Eur, parai – 100 Eur (taikoma nuolaida).

„Atsižvelgiant į paslaugų intensyvumą, įkainiai gali kisti – atsiradus daugiau besinaudojančiųjų paslaugomis, jie gali mažėti, o jei bus mažai užsakymų, gali didėti, – kalbėjo S. Puplesienė. – Dažnai girdime klaidingą nuomonę, kad iš Europos Sąjungos paramos lėšų įgyvendintų projektų rezultatais galima naudotis nemokamai. Tai iš esmės klaidingas požiūris, nes kokybiškas projektas, kuris yra verslus, padeda išlaikyti tai, kas sukurta, toliau plėtoti veiklą. Dauguma bendruomenių sugalvojo, kaip užsidirbti: vieni pardavinėja uogienę, kiti teikia maitinimo, pirties, slidinėjimo paslaugas arba organizuoja renginius, edukacines programas ir panašiai. Bendruomenė, turėdama savo lėšų, pati sprendžia, kam jas panaudoti.“

Priekuliškiams kyla klausimas, kam uždirbti pinigai bus naudojami. „Pirmiausia – darbo vietai išlaikyti, – teigė bendruomenės pirmininkė. – Nuo spalio 5 dienos puse etato įdarbinta administratorė.”

Į paslaugos kainą įskaičiuotas mokestis už vandenį ir nuotekas (vienai paslaugai išleidžiama ne mažiau kaip 3 m3), specialiosios sertifikuotos higienos priemonės, naudojimasis virtuve su visa joje esančia įranga (šaldytuvas, viryklė, indai), pastato išlaikymas, interneto ir telefono ryšys, apsaugos ir pastato draudimo, buhalterinės apskaitos paslaugos. Dalį lėšų būtina sukaupti remonto išlaidoms, aplinkai prižiūrėti, nes, esant didesniam žmonių susibūrimui, patiriama didesnė žala. Už suvartotą elektros energiją klientai sumoka pagal skaitiklio parodymus. Pirmininkės teigimu, už suteiktas paslaugas išrašomos sąskaitos, pinigai pervedami į bendruomenės sąskaitą, o lėšų panaudojimą tvirtina visuotinis narių susirinkimas.

„Dar tik pradėjome dirbti, nežinome, koks bus poreikis. Žadame plėsti paslaugas, kad žmonėms būtų patogu. Išleisime informacinį lankstinuką, kad apie teikiamas paslaugas sužinotų ir aplinkinių gyvenviečių – Agluonėnų, Vilkyčių, Dituvos sodininkų bendrijos gyventojai“, – sakė S. Puplesienė.

1 Komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių