Sausio mėnesį – sustiprintas policijos dėmesys eismo saugumui užtikrinti

Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnybos pareigūnai, kaip ir kolegos visoje Lietuvoje, visą sausio mėnesį vykdo papildomas policines prevencines priemones, skirtas pavojingiausiems KET pažeidimams nustatyti ir užkardyti. Sausio 10-13 d. didžiausias dėmesys skiriamas vairuotojų, kurie nesustoja prie pėsčiųjų perėjų, kaip to reikalaujama pagal taisykles, kontrolei.

Pagal KET, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį (KET 30). Reguliuojamoje sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje, kai šviesoforo ar reguliuotojo signalai leidžia važiuoti, vairuotojas privalo duoti kelią nespėjusiam pereiti važiuojamosios dalies pėsčiajam, kuris įžengė į ją esant leidžiančiam eiti signalui (KET 28). Visur – net ir ne pėsčiųjų perėjoje – vairuotojas privalo praleisti neregį pėsčiąjį, signalizuojantį baltąja lazdele, arba neįgalųjį, važiuojantį per kelią neįgaliųjų vežimėliu (KET 35).

Sausio 11 d. vos per pora valandų prie vienos pėsčiųjų perėjos Kauno g., Klaipėdoje, vykdytą priemonę pareigūnai nustatė 5 pažeidimus. Vairuotojams, pažeidusiems  reikalavimą sustoti prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles, gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų. Taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki šešių mėnesių (pagal LR ANK 417 str. 4 d.).

Įvairias tikslines policines priemones eismo saugumui gerinti Klaipėdos policijos pareigūnai vykdo nuolat, todėl vairuotojus ragina keliuose elgtis atsakingai ir drausmingai – laikytis visų Kelių eismo taisyklių, segėti saugos diržus, neleistinai nesinaudoti mobiliaisiais įrenginiais ir jokiu būdu nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio ar neturint tam teisės.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių