Senų akumuliatorių utilizavimas – būtinas

Netinkama transporto priemonės priežiūra veda link greičiau susidėvinčio akumuliatoriaus, tad norėdami būti tikri, kad jis tarnaus ilgai ir našiai – pirmiausia turite investuoti į kokybę, o paskui ir skirti jai tiek dėmesio, kiek reikia.

Kalbamės su akumai.lt atstovu, kuris pasakoja – kaip elgtis, kai mašinos akumuliatorius nustojo tarnauti.

Visgi, kad ir kiek daug priežiūros kai kurie skiria, tačiau kiekvienais metais mūsų šalyje susikaupia tūkstančiai tonų nebetinkamų automobilių akumuliatorių, kurių tik dalis yra utilizuojami pagal LR įstatymus. „Žinoma, gana didelė dalis akumuliatorių, kurie jau turėtų būti keičiami naujais, mūsų šalyje atsiduria kartu su dėvėtomis transporto priemonėmis, tad gana trumpai tarnavę – išmetami netinkamai“,- pasakoja specialistas.

Liūdna ne tik tai, kad ne visi žino, jog akumuliatoriai yra labai žalingi gamtai, tačiau ir tai, kad ne visi suvokia – kur reikia dėti panaudotus ir jau nebereikalingus „akumus“. Juk jų negalima laikyti namuose, kadangi taip kenkiate ne tik gamtai, tačiau ir sau.

Pirmiausi padėsime nuo to, kad netinkamas akumuliatorius gali Jums net padėti uždirbti. Jis, kaip ir kitos transporto priemonės dalys: amortizatoriai, aliuminio dalys ir t.t. gali būti priduodami specialiems supirkimo punktams, kurie dažniausiai moka apie 0,5 Eur už kilogramą. Kainos auga, o ir išsivalyti – visada yra geras laikas.

Natūralu, kad dalis žmonių nori sukaupti kuo daugiau, kad vienu metu galėtų nuvežti iki supirkimo punktų ir gauti teisėtą atlygį. Tai yra blogai, kadangi laikydami namuose kenksmingas medžiagas turinčius akumuliatorius darote žalą savo sveikatai. Ir kuo ilgiau jie laikomi, kuo jų yra daugiau – tuo žala didesnė“,- priduria akumuliatoriais prekiaujantis vadybininkas.

Akumuliatoriai, kurių sudėtyje yra švino, pagal Europos Sąjungos standartus turi būti ne tik saugiai surenkami specialiai tokias paslaugas teikiančių punktų, tačiau taip pat ir perdirbami pagal reikalavimus. Vėliau jie dar kartą panaudojami kitų gaminių gamyboje, tad priduodami nereikalingas dalis žmonės taip pat gali jaustis prisidėję prie gamtos puoselėjimo.

Šiuo metu superkami akumuliatoriai sėkmingai „prikeliami antram gyvenimui“ net iki 98 %, tad tai ne tik ekologiškas, tačiau ir naudingas būdas priduoti tai, kas Jums nebeneša jokios naudos.

Akumuliatorių tvarkymo metu į atskiras dalis yra padalinamas plastikas, švinas bei rūgštis. Visos šios medžiagos dar kartą panaudojamos gamyboje ir įdomu tai, kad didžioji dalis – naujų akumuliatorių kūrime.

Kadangi šiuo metu nereikalingus akumuliatorius superka ne viena vieta – siūlome rinktis tą, kuri Jums kuo arčiau namų. Paprasčiausiai rinkos kainos panašios, tad konkurencijos čia mažai, o ir uždarbis vienodas“.

Visgi, jeigu norite būti ekologiškas – tokiu atveju taip pat turite daugiau dėmesio skirti pačio akumuliatoriaus pasirinkimui. Būtent jo kokybė gali garantuoti, kad naudodami transporto priemonę taip pat prisidėsite prie gamtos saugojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių