Šimtmečio sukakčiai priekuliškiai sodins 100 medžių

Autorės nuotr.: Vingio parke vėtra išvertė daug senų medžių.

Praūžusi vėtra neaplenkė Priekulės parkų. Daugiausia medžių išvertė senajame Vingio parke. Su šaknimis – vėjas atliko sanitarinį valymą. Vėjovartas skubėta nupjauti ir išdžiūvus gruntui bus išvežtos. Planuojama šioje erdvėje kitais metais švenčiant istorinę šimtmečio sukaktį pasodinti 100 medžių.


„Priekulėje yra keli parkai. Vienas iš jų – už dvarvietės, dar neatrastas, bet nykstantis. Dar kol kas galima įžiūrėti medžių alėjas, tvenkinukus ir apžvalgos kalvelę. Sustingome pamatę medžių išvartas po rudens ir žiemos audrų maratono Minijos pakrantėje bei parke. Kas suskaičiavo nuostolius? Kur keliaus ši mediena? Neteko skaityti, kad Priekulės seniūnija organizuoja konkursus tokiems dideliems darbams – medžių išvartoms išvalyti. Tik girdėjome, kad vienintelis ūkininkas, kuriam seniūnė patiki šiuos darbus. Ar bus organizuojamos talkos, medžių atsodinimas? Gal galėtų prisidėti rajono gyventojai?“ – elektroniniu laišku į „Bangos“ redakciją kreipėsi Romas Matusevičius.
Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė apgailestavo, jog dvi potvynio bangos sutrukdė intensyvius parkų tvarkymo darbus. „Vingio parkas buvo patvinęs, o vandeniui atslūgus tik iki kovo 15 d. galėjome tvarkyti, pjauti medžius, vėliau nebegalėjome trikdyti paukščių, besiruošiančių perėti, ramybės, – paaiškino seniūnė. – Anksčiau išvežti medžius padėdavo ūkininkas Vytautas Klimovas, o šiemet talkina UAB „GT transportas“, laimėjusi Klaipėdos rajono savivaldybės viešąjį konkursą, – daug padarėme, išpjovėme medžių, kuriuos turės išvežti.“
Iš Vingio parko vėjovartas išveš, kai tik pradžius gruntas, kai nebeklimps technika, nebeliks gilių provėžų. Kliošių parko tvarkymo darbus teko atidėti iki rudens.
D. Bliūdžiuvienė patikino, jog dalį medienos parsiveš į seniūniją ir sandėliuos ūkinėse patalpose. „Gal prireiks gyventojams ar įstaigoms, atsiranda kuro prašančiųjų. Dar sugalvosime, kur panaudoti medieną: mums reikia pasigaminti suolų, restauruoti senus, remontuoti kabamuosius tiltus. O kai kurie medžiai išpuvę – mažai geros medienos“, – dėstė seniūnė. Taigi vėjovartos nebus išdalintos gyventojams.
Pasak jos, daugiausia virsta seni uosiai – jų šaknys išpuvusios. Taigi ir šalia augantys gali būti pavojingi. „Vėjas daro sanitarinį valymą, – pastebėjo seniūnė. – Tarėmės su bendruomenėmis, kaip pasiskirstyti ir savanoriškai tvarkyti parkus.“
Pasak D. Bliūdžiuvienės, dvaro parku vadinama vietovė – tvarkinga, tik šakų prikritę, kurias renka du visuomenei naudingus darbus atliekantys seniūnijos gyventojai. Beje, čia yra kur paganyti akis. „Tai ne parkas, vietovė nėra pritaikyta rekreacijai – tai miško teritorija, priklausanti girininkijai. Parko statuso sieksime koreguodami Priekulės miesto bendrąjį planą“, – atskleidė seniūnė.
Vingio parke UAB „GT transportas“ išrovė daug kelmų. Numatyta kitais metais, minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio sukaktį, Vingio parko erdvėje pasodinti 100 medžių. Tarsimės su bend­ruomenėmis, kas juos sodins. Norime, kad visi įsitrauktų į šį procesą ir turėtų ką palikti būsimoms kartoms“, – kalbėjo D. Bliūdžiuvienė.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių