Skiepijama ketvirtąja doze

Asociatyvi nuotr.

Ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze gali pasiskiepyti visi pilnamečiai gyventojai, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais.


Pakartotinai pasiskiepyti minėtiems gyventojams rekomenduojama praėjus 90 dienų po sustiprinančiosios vakcinos dozės, dėl to reikėtų kreiptis į gydantį gydytoją. Skiepijant ketvirtą kartą (kam sustiprinančioji dozė buvo antroji – trečią kartą), gali būti skiriama įprasta „Comirnaty“ vakcinos dozė arba pusė „Spikevax“ vakcinos dozės (0,25 ml).
Kitų gyventojų grupių vakcinaciją nuo COVID-19 ligos planuojama pradėti artėjant rudeniui. Įvertinus sukauptus duomenis ir atliktus tyrimus, bus nustatytos gyventojų grupės, kurioms bus rekomenduojama pasiskiepyti. Planuojama, kad skiepytis bus kviečiami vyresnio amžiaus gyventojai ir kiti didžiausios rizikos asmenys.
Registruotis ir sužinoti daugiau informacijos apie vakcinaciją galima tinklalapyje Koronastop.lt.
Viena, dviem arba trimis vakcinos dozėmis jau paskiepyta beveik 70 proc. Lietuvos gyventojų, o bendra visuomenės imunizacija nuo COVID-19 ligos viršija 80 proc.
Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas informavo, jog skiepijimas ket-virtąja doze vyksta, jei tik yra norinčiųjų. Per gegužę iš viso buvo paskiepytas 31 asmuo. „Aktyvumo nėra. Kaip suprantame iš viešumoje pateiktos informacijos, ketvirtąja doze dabar kviečiami skiepytis turintieji didžiausią riziką, o likusieji dar kaip ir turėtų palaukti“, – kalbėjo vyr. gydytojas P. Serapinas.

„Bangos“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių