Sodininkų bendrijoms – dalinė parama objektams tvarkyti

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia sodininkų bend­rijas iki lapkričio 1 d. teikti paraiškas gauti bendrijos teritorijoje esantiems objektams tvarkyti dalinę finansinę paramą. Šiemet Savivaldybė paramai skiria 100 tūkst. eurų.
Šios programos tikslas – plėtoti, puoselėti mėgėjišką sodininkystę ir jos tradicijas bei padėti gyventojams išvengti bendrijos nario mokesčio didinimo. Programa apima kelių, gatvių, elektros tinklų, apšvietimo, vandens tiekimo, nuotekų šalinimo ir valymo, kitų bendrojo naudojimo statinių ar įrenginių priežiūrą ir įrengimą. Pagal darbo pobūdį vienai bendrijai skiriama ne daugiau kaip 80 proc. lėšų sumos inventorizacijai, 70 proc. – bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo ir priežiūros darbams, 60 proc. – naujų bendrojo naudojimo objektų statybos darbams bei 50 proc. – kelių/gatvių kapitaliniam remontui arba rekonstrukcijai.
2019 m. pradėjus vienyti Klaipėdos rajono sodininkų bendrijų vadovus Tarybos narė dr. Loreta Piaulokaitė-Motuzienė pastebėjo, kad tuo metu sodininkų bendrijų specialiosios rėmimo programos finansavimas siekė tik 10 000 eurų ir ja mažai kas naudojosi. Tačiau laikui bėgant susidomėjimas kilo, lėšų kiekis pradėjo didėti.
Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėjos Ernestos Badalovos, 2022 metais programos biudžetas jau siekė 50 tūkst. eurų, o pamačius realius rajono sodininkų bendrijų poreikius, 2022 metų pabaigoje Klaipėdos rajono savivaldybės taryba 2023 metams programos finansavimą dar padidino iki 100 tūkst. eurų. „Praeitais metais paraiškas dėl dalinės paramos pateikė 17 iš 38 sodininkų bendrijų ir tik viena paraiška nebuvo finansuota dėl pavėluotai pateiktų sąskaitų“, – komentavo E. Badalova.
Tarybos narė dr. L. Piaulokaitė-Motuzienė taip pat atkreipė dėmesį, kad tendencingai daugiausia lėšų išleidžiama bendrijoms priklausančių kelių ir teritorijų priežiūros darbams. Tačiau norima akcentuoti, kad parama skiriama ir kitiems objektams. Bendrijos gali gauti dalinę paramą ir tvarkyti ar įsirengti laistymo sistemoms, gatvių apšvietimui, bendrai naudojamoms poilsio, žaidimų ar sporto aikštelėms ir kt. „Sodininkų bendrijos savo aplinką tvarkosi bendrijos narių lėšomis, kurios yra labai ribotos. Kiekvienos bendrijos vadovas žino, koks jautrus klausimas – nario mokesčio didinimas, todėl ši programa leidžia pagerinti infrastruktūrą ir kt. teritorijoje bei išvengti gyventojams ir sklypų turėtojams nario mokesčio kilimo“, – kalbėjo Tarybos narė.
Prašymai gauti kompensaciją pateikiami už einamaisiais metais atliktus darbus, o programa tvirtinama vieniems metams. Paraiškas iki lapkričio 1d. pateikti galima el. paštu savivaldybe@klaipedos-r.lt.

Ieva MARTINKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių