Studentų atostogos namie, užsienyje ar prie darbo stalo?

Įpusėjus paskutiniam vasaros mėnesiui vis labiau ir labiau mintys telkiasi į artėjančius naujus mokslo metus bei kartu su jais ateinančius naujus rūpesčius. Gyvename socialinių medijų laikais, todėl nesunku palyginti savo atostogas su kitų ir įvertinti, ar jas praleidome naudingai, turiningai.
Turbūt nesumeluosiu teigdama, jog dauguma studentų didžiąją vasaros atostogų dalį praleidžia ne poilsiaudami, o dirbdami. Darbo pobūdis skiriasi pagal studentų poreikius ir galimybes: vieni siekia kuo daugiau užsidirbti, kiti renkasi mažesnį atlygį, bet ieško galimybių įgyti patirties.
Kartais studentams pasiseka suderinti abu: keletą savaičių atlieka profesinę praktiką, o likusią dalį atostogų praleidžia dirbdami. Pavyzdžiui, gargždiškė LSMU akušerijos studentė Samanta Stankutė birželio mėnesį atliko praktiką Kauno klinikose, o nuo liepos mėnesio pradėjo dirbti darželyje su specialiųjų poreikių vaikais. VGTU aviacijos mechanikos inžinerijos studentas Evaldas Milius vasarą dirbo vestuvių videografu, o šiuo metu ieško, kur atlikti praktiką pagal specialybę.
Tiesa, ne svetimybė studentams ir poilsinės kelionės su draugais, tačiau tai pavyksta tiems, kurie mokslo metais geba derinti studijas ir darbą. Nors VU politikos mokslų studentė Anelė Dromantaitė mokslo metais dirbo ir galėtų vasarą ilsėtis, ji pasirinko tęsti darbus iki rudens. Ji dirba dviejuose darbuose: Vilniaus universitete komunikacijos specialiste ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen padėjėja. Anelė atostogas planuoja nuo lapkričio mėnesio, kai bus pasibaigę rinkimai į LR Seimą.
Mano patirtis yra šiek tiek kitokia. Mokslo metais teko padirbėti, vėliau pagal „Erasmus+“ programą išvykau studijuoti į Italiją, kurioje praleidau didžiąją vasaros dalį. Reziduodama Forli mieste mokslo metais ir vasaros metu daug keliavau po Italiją. Rugpjūtį vos tik grįžusi į Lietuvą ieškojau galimybės trumpai padirbėti. Man pasisekė terminuotam laikotarpiui įsidarbinti vienoje įmonėje Klaipėdoje, pavaduoti atostogaujančius darbuotojus.
Taigi, studentams daug pasirinkimų, kaip praleisti savo vasaros atostogas.

Charlotte Gedile GIRGZDIS
VU studentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content