Su įkalčiais sulaikyti asmenys į Lietuvą atgabenę labai didelį kiekį narkotinių medžiagų

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė asmenis, kurie užsienio valstybėje įtariama įsigijo labai didelį kiekį narkotinių medžiagų ir kontrabandos būdu atgabeno jas į Lietuvos Respubliką.


    Ikiteisminis tyrimas pradėtas, gavus informacijos apie niekur nedirbančio, 31 m. Klaipėdos miesto gyventojo galimai vykdomą narkotinių medžiagų platinimą. Šis asmuo teisėsaugai žinomas – anksčiau ne kartą teistas už vagystes, turto sunaikinimą ar sugadinimą, antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimą arba pagrobtojo panaudojimą.


    2022 m. vasario mėn. kelyje „Kaunas-Marijampolė-Suvalkai“, atvykstant į Lietuvos Respubliką iš Lenkijos Respublikos, uostamiesčio teisėsaugininkai, bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, automobilyje sulaikė minėtą vyriškį ir kartu vykusią, prie minėtos nusikalstamos veikos įtariama prisidėjusią 23 m., anksčiau už vagystes, viešosios tvarkos pažeidimą teistą, individualią veiklą vykdančią, moterį.


    Klaipėdos apskrities VPK KPONTV pareigūnams atlikus kratą vyriškio vairuotame automobilyje, rasti trys paketai su labai dideliu kiekiu (apie 3 kg) didelės koncentracijos narkotinės medžiagos – kokaino.


    Tęsiant tyrimo veiksmus ir atlikus kratą 31 m. vyro gyvenamojoje vietoje rasta apie 0,5 kg psichotropinės medžiagos – amfetamino, kokaino bei trejos elektroninės svarstyklės.


    Tą pačią dieną atliktos kratos 23 m. moters gyvenamojoje vietoje metu rasta kanapių bei psichotropinės medžiagos – tetrahidrokanabinolio.


    Kratų metu bendrai paimtų narkotinių (psichotropinių) medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti 500 000 eurų.
    Atliekant atskirus ikiteisminio tyrimo veiksmus bendradarbiauta su Marijampolės apskrities VPK KPONTS pareigūnais.
    Abu įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Jiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, vyriškiui – trims mėnesiams, moteriai – vienam mėnesiui.
    Pastarajai suėmimas vėliau pakeistas į rašytinį pasižadėjimą neišvykti, dokumentų paėmimą bei įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
    Laikinai apribotos nuosavybės teisės į automobilį, kuriuo naudojosi įtariamieji.


    Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).


    Už narkotinių medžiagų gabenimą per Lietuvos Respublikos valstybės sieną nepateikiant muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengiant arba neturint leidimo baudžiama laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.
    Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.


    Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių