Susitvarkyti su depresija gali padėti gerovės konsultantas

Depresija – labai dažnas psichikos sveikatos sutrikimas. Pasaulio sveikatos organizacija apskaičiavo, kad depresija serga 3,4 proc. pasaulio gyventojų, o tai sudaro beveik 269 milijonus žmonių.

Depresija yra tokia būsena, kuriai būdinga liūdna, prislėgta nuotaika su negalėjimu pajusti malonumo ar sumažėjusiais interesais, kurie anksčiau teikė malonumą ir pasitenkinimą. Kenčiant nuo depresijos dažniausiai kartu pasireiškia ir energijos sumažėjimas, ir mąstymo bei judesių sulėtėjimas.

Pajutę depresijos simptomus ne visada skubame kreiptis pagalbos. Pirmiausia bandome juos apeiti: ilgiau ir daugiau miegame, daugiau ilsimės, mažiau būname gamtoje, mažiau judame. Patiriamus simptomus siejame su įtampa darbe, stresu, netikėtais asmeninio gyvenimo ar pasaulinio masto įvykiais arba pateisiname fraze „tiesiog dabar toks metas“, nors iš tiesų jaučiame, kad kažkas yra ne taip. Kviečiu pajutus pirmuosius depresijos simptomus neignoruoti jų, atkreipti į juos dėmesį ir kreiptis pagalbos į gerovės konsultantą.

Gerovės konsultantų klientai – tai suaugę asmenys nuo 18 metų, kuriems pasireiškia lengvi depresijos simptomai. Konsultuojame gyvai Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure Gargžduose, Klaipėdos g. 11 ir Priekulėje, Klaipėdos g. 4-2. Konsultacijos yra nemokamos, anonimiškos ir lengvai prieinamos – norint jas gauti, nereikia šeimos gydytojo siuntimo.

Būtina tik iš anksto užsiregistruoti el. paštu geroves.konsultantas@visuomenessveikata.lt arba tel. +370 659 46 603.

Paslaugos teikiamos įgyvendinant finansuojamą 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ projektą „Klaipėdos rajono savivaldybės psichikos sveikatos paslaugų prieinamumo užtikrinimas“ (LT03-1-SAM-K03-007).

Informaciją parengė Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro gerovės konsultantė

Greta Račkauskaitė

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių