Tarp vantų ir pirties kepurių Klaipėdos muitininkai aptiko sankcionuojamą rusišką eterinį aliejų

Į Klaipėdos teritorinės muitinės Malkų įlankos jūrų uosto postą iš Baltarusijos buvo atgabentas krovinys – beržinės ir ąžuolinės vantos bei pirties kepurės iš veltinio. Užregistravus tranzitinio krovinio atvykimą, muitinės pareigūnai priėmė sprendimą patikrinti transporto priemonę su prekėmis. Atlikus konteinerio krovinio tikrinimą rentgeno kontrolės sistema bei detalų prekių patikrinimą, aptikta nedeklaruotų prekių – tarp jų 188 buteliukai eterinio aliejaus pirtims. Važtaraštyje  buvo nurodyta, kad šių prekių siuntėjo šalis yra Rusija.

Rasti nedeklaruoti eteriniai aliejai patenka į Tarybos reglamento (ES) Nr. 833/2014 Dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje XXI priedo prekių sąrašą, kurias draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai įsigyti, importuoti ar perduoti į Sąjungą. Įtariant, kad galimai padarytas administracinis nusižengimas, surašytas Prekių sulaikymo protokolas, nedeklaruotos prekės sulaikytos. Dėl įvykio Klaipėdos teritorinėje muitinėje pradėtas tyrimas.

Nuo 2022 m. kovo 1 d. Lietuvos Respublikos muitinė, įgyvendindama Europos Sąjungos nustatytų sankcijų kontrolę, vykdo sustiprintą eksportuojamų, importuojamų ir tranzitu gabenamų prekių muitinės priežiūrą. Kartą bandžiusiems apeiti sankcijas krovinių siuntėjams, vežėjams ar muitinės tarpininkams muitinė skiria padidintą dėmesį ir jų krovinius tikrina detaliai.

Klaipėdos teritorinės muitinės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių