Teismas patvirtino taikos sutartį byloje dėl AB „Ignitis grupė“ darbuotojų skatinimo opcionais programos

Asociatyvi nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas š. m. balandžio 22 d. patvirtino AB „Ignitis grupė“, Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sudarytą taikos sutartį ir nutraukė civilinę bylą dėl AB „Ignitis grupė“ darbuotojų ir vadovų skatinimo opcionais programos. Taikos sutartimi prokuroras atsisakė ieškiniu pareikštų reikalavimų bendrovei ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijai, taip pat šalys taikos sutartimi patvirtino, kad viena kitai neturi ir ateityje nereikš jokių pretenzijų dėl bylos pagrindo ir dalyko.

Šalys apsisprendė ginčą užbaigti racionaliausiu ir ekonomiškiausiu šalims būdu atsižvelgiant į tai, kad 2021 m. gegužės mėn. AB „Ignitis grupė“ vadovai nutraukė sudarytas opcionų sutartis, o šių metų kovo mėn. buvo panaikinti kiti ieškiniu ginčyti sprendimai ir aktai. Įmonės vadovybė apsisprendė atsisakyti neveikiančios darbuotojų ir vadovų skatinimo opcionais programos.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorui, ginančiam viešąjį interesą, pateikus ieškinį teismui dėl AB „Ignitis grupė“ darbuotojų ir vadovų skatinimo opcionais programos, Lietuvos Respublikos Seimo Audito komitetas išreiškė poziciją bei valią panaikinti bet kokias galimybes ateityje skatinti valstybės ir savivaldybių valdomų bendrovių darbuotojus ir valdymo organų narius suteikiant jiems tokių bendrovių akcijų, o Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, vykdydama šį pavedimą, 2021 m. gruodžio mėn. užregistravo Akcinių bendrovių įstatymo (toliau – ABĮ) pataisų projektą, kurio vienas iš tikslų yra užtikrinti, kad ABĮ nuostatos dėl darbuotojų skatinimo akcijų opcionais nebūtų taikomos valstybės ir savivaldybių valdomose bendrovėse.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių