Tiriama korupcinė schema Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka Generalinės prokuratūros kontroliuojamą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT), kai VMVT atstovai, galimai veikdami su kitais asmenimis, reikalaudavo kyšių iš verslo subjektų. Įvairiomis korupcinėmis veikomis įtariamas VMVT direktorius Mantas Staškevičius ir kiti esami bei buvę VMVT darbuotojai.

Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, nuo vakar atliekamos kratos įtariamų asmenų gyvenamosiose, darbo, kitose tyrimui reikšmingose vietose bei atliekami kiti būtini tyrimo veiksmai. VMVT direktorius Mantas Staškevičius ir dar trys asmenys vakar buvo sulaikyti.

Siekiant nepakenkti tyrimo eigai, detalesnė informacija kol kas nėra teikiama. Informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą bus pateikta spaudos konferencijos metu, apie jos laiką ir vietą informuosime papildomai.

Primename, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai.

Taip pat primename, kad, vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių