Tiriamas papirkimas ir dokumentų klastojimas dėl galimai neteisėto COVID-19 vakcinaciją patvirtinančio įrašo gavimo

Asociatyvi nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo, siekiant neteisėtai gauti COVID-19 vakcinaciją patvirtinantį įrašą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 6 asmenys, veikdami bendrininkų grupėje, galimai papirko vienos privačios gydymo įstaigos darbuotojus, kad būtų padaryti tikrovės neatitinkantys įrašai apie paskiepijimo nuo COVID-19 faktą. Įtariama, kad už 2 asmenų netikrus COVID-19 vakcinacijos įrašus galėjo būti perduotas 1000 eurų kyšis.

Asmenims, galimai neteisėtai gavusiems COVID-19 vakcinaciją patvirtinantį įrašą, pareikšti įtarimai dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Jų bendrininkams, galimai tarpininkavusiems siekiant perduoti kyšį gydytojams, pareikšti įtarimai dėl papirkimo. Visiems įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys laikomi nekaltais, kol jų kaltumas nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių