Trys uostamiestyje siautėję plėšikai privalės atsakyti teisme

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Jurgita Rumbinaitė baigė ikiteisminius tyrimus ir teismui perdavė dvi baudžiamąsias bylas, kuriose plėšimu kaltinami trys Klaipėdoje gyvenantys 30-47 metų vyrai.

2021 metų gruodį pradėto ikiteisminio tyrimo duomenimis, du 33-ejų ir 47-erių metų vyrai vėlai vakare įsibrovė į vieną Taikos prospekte Klaipėdoje esantį butą. Tyrimo duomenimis, kaltinamieji į buto vidų pateko tuomet, kai šiems pabeldus į duris, jas pravėrė ten gyvenanti moteris. Panaudoję jėgą abu užpuolikai pateko į moters namus. Vyrams pareikalavus pinigų, nukentėjusioji jiems atidavė namuose turėtus 45 eurus. Užpuolikams pasišalinus, moteris nedelsiant kreipėsi į policijos pareigūnus. Asmenys buvo sėkmingai nustatyti ir surasti, jiems pareikšti kaltinimai dėl plėšimo veikiant bendrininkų grupėje. Už šią nusikalstamą veiką jiems gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Praėjusių metų spalį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriame plėšimu kaltinamas dar vienas uostamiesčio gyventojas. Tyrimo duomenimis, 30-metis vyras vėlų rudens vakarą gatvėje užpuolė iš darbo einančią moterį. Surinkta duomenų, kad užpuolikas, prabėgdamas pro gatvėje einančią moterį, griebė jai ant peties kabojusią rankinę ir stipriai ją patraukė. Nukentėjusioji buvo pargriauta ant žemės, jai lūžo ranka. Kaltinamasis, iš moters pagrobęs 230 eurų vertės turtą, iš įvykio vietos pabėgo. Pareigūnams radus ir sulaikius užpuoliką, jam buvo pareikšti kaltinimai dėl svetimo turto pagrobimo panaudojus fizinį smurtą. Už tai jam gresia areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Ikiteisminius tyrimus atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Abi bylos perduotos Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių