Valei Krauleidienei – apdovanojimas prezidentūroje

Veiviržėnų amatų centro direktorė V. Krauleidienė teigia, kad apdovanojimas buvo netikėtas, bet ir labai malonus.Penktadienį LR prezidentūros Kolonų salėje buvo teikiami apdovanojimai „Lietuvos pokytis 2019“ siekiant įvertinti labiausiai prie neįgaliųjų įtraukties į darbo rinką prisidėjusius asmenis, organizacijas ir verslo įmones. Veiviržėnų amatų centro direktorė Valė Krauleidienė buvo nominuota metų Kolegės nominacijoje.

Vykdo trečius metus

„Pagrindinio apdovanojimo nelaimėjau, bet esu laiminga ir be galo dėkinga už tokį įvertinimą. Tai visos Veiviržėnų amatų centro komandos nuopelnas ir įpareigojimas toliau nesustoti. Dalyvauti tokiame renginyje – neįkainojama patirtis, nepamirštamas įspūdis“, – sakė V. Krauleidienė.

„Bangai“ ji pasakojo, kad Veiviržėnų amatų centras jau trečius metus vykdo projektą „Socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems bendruomenėje“. Keturis kartus per savaitę centrą lanko 36 neįgalieji, kurie suskirstyti į grupeles po 8. „Veiklą vykdome visus metus, nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. Pirmiausia, kas svarbu neįgaliesiems, mes rengiame vadinamąsias arbatėles, gurkšnojame arbatą ir tiesiog kalbamės apie neįgaliųjų aktualijas, dalijamės patirtimis, įspūdžiais. Kartu švenčiame ir didžiąsias metų šventes, ir gimtadienius. Pagal programą veiklos turime visiems metams. Vyksta tradicinių amatų edukacijos: lipdome, piname, audžiame, veliame ir kt. Rengiame parodas. Kiekvienos veiklos neįgalieji imasi su didžiuliu noru“, – tvirtino V. Krauleidienė.

Anot jos, Amatų centro lankymas neįgaliesiems dažnai yra vienintelė proga išeiti iš namų, pabūti, pabendrauti, atitrūkti nuo kasdienių problemų. Į centrą atvažiuoja žmonės iš Endriejavo, Veiviržėnų, Judrėnų seniūnijų. „Labai svarbu tai, kad mes teikiame transportavimo paslaugą. Dalį ir atsivežame, ir parvežame į namus. Yra, kurie atvyksta ir patys. Lankančiųjų negalios įvairios: vienų fizinės, kitų – psichologinės. Amžius taip pat labai įvairus. Stengiamės pakeliauti. Pernai buvome Latvijoje, Rundalėje – visiems labai patiko, kai kurie pirmąkart buvo išvykę iš Lietuvos. Šiemet turime planą aplankyti Pakruojo dvarą“, – pasakojo Veiviržėnų amatų centro direktorė V. Krauleidienė.

Pašnekovė informavo, kad darbas su neįgaliaisiais yra finansuojamas pagal projektą, kurį remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos rajono savivaldybė.

Negalią verčia galia

Dirbančių neįgaliųjų asociacijos organizuotame renginyje prezidentūroje dalyvavusi prezidento žmona Diana Nausėdienė sakė: „Jūs esate tie, kurie išdrįso ir savo pavyzdžiu įkvėpė kitus. Žaviuosi kiekvienu, kuris negalią verčia galia. Sveikinu verslo atstovus, kurie mąsto plačiai ir šiuolaikiškai. Esu tikra, kad daugelis iš jūsų patvirtins, – kai įvyksta pokyčiai mūsų mąstyme, juos lengva įdiegti ir kasdieniniame gyvenime.“

Renginyje buvo parodytas „Pojūčių teatro“ spektaklis „Supergalios“, kuriame į negalią kviečiama pažvelgti kaip į supergalią per trijų skirtingų moterų gyvenimus. „Tai buvo ne spektaklis, o gyvenimas. Ačiū“, – tokius žodžius po spektaklio ištarė D. Nausėdienė. Veiviržėnų amatų centro direktorė teigia jai pritarianti šimtu procentų, nes spektaklis buvo labai jautrus, sukrečiantis.

Vėliau vyko „Ekspertų idėjų generatorius“, kur žinomi ekonomistai, sociologai, darbo rinkos ekspertai, teisininkai, verslo atstovai ir psichologai apžvelgė neįgaliųjų situaciją darbo rinkoje ir pateikė novatoriškų, mūsų šalies situaciją atitinkančių idėjų, kaip neįgaliųjų integracijoje galėtume pasistūmėti į priekį.

Agnė ADOMAITĖ

Asm. albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių