Vėžaitiškės Liepos svajonių katinas – pasaulio parduotuvėse

Vėžaičiuose gyvenanti Liepa sukūrė katiną, kuris bus pardavinėjamas IKEA parduotuvėse visame pasaulyje. Jos piešinys buvo atrinktas iš daugiau nei 66 tūkst. vaikų kūrinių. Į Lietuvą Liepos mėlynas pliušinis katinas turėtų atkeliauti jau rudenį.

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.: Liepa ir jos piešinys su magišku mėlynuoju katinu. Jos ir kitų šalių vaikų sukurta žaislų kolekcija IKEA lentynose Lietuvoje pasirodys šių metų spalį. Specialios kolekcijos žaislai bus prieinami daugeliui, jų kaina – 4,99 Eur.

Vaikų fantazija – beribė

Liepos mama – Gargždų kultūros centro Dailės studijos vadovė Nomeda Jokubaitienė. „Visiems savo ugdytiniams įkėliau IKEA konkurso nuorodą. Net nežinau, kiek iš studijos narių dalyvavo, nes vaikai registravosi savarankiškai. Mūsų dukros Liepos piešinį užregistravo brolis Pijus. Pamačiau tik galutinį rezultatą ir tik tada replikavau, kad katukas truputį kreivas, reikėjo labiau pasistengti“, – su šypsena prisiminė Nomeda. Ji pastebėjo, kad kiekvieno vaiko fantazija yra beribė, tad suaugusiojo įsikišimas ją gali sugadinti, praverstų nebent tik patarimas dėl darbų kompozicijos.

IKEA kasmet visame pasaulyje rengia šį vaikų piešinių konkursą. Jo metu vaikai iki 13 metų kviečiami siųsti savo svajonių žaislų piešinius. Nugalėtojų piešiniai, atrinkti IKEA komisijos Švedijoje, tampa riboto leidimo žaislų kolekcija SAGOSKATT. Šis konkursas Lietuvoje organizuojamas jau septintus metus. Lietuvos atstovė laimėjo pirmą kartą.

N. Jokubaitienė, išvydusi jau pasiūto Liepos mėlynojo kačiuko prototipą, buvo maloniai nustebinta: „Išsaugotas unikalus linijų braižas, matyti vaiko rankos judesys. Akivaizdu, kad šiame konkurse vertinami ne tiek sugebėjimai, bet pati vaiko idėja.“

Nupiešė savo mėgstamiausią

Liepai šis laimėjimas – svajonės išsipildymas. „Nupieši žaislą, o jis magišku būdu atgyja. Nuostabu!“ – džiaugiasi pakalbinta jaunoji kūrėja. Iki trejų metų Liepa net pieštuko neimdavusi į rankas, piešimas visiškai nedomino. Bet 4–5 metų pradėjo lieti kūrybą popieriaus lape. Dažniausi jos piešinių herojai – gyvūnai, ypač šuniukai, kačiukai. „Aš mėgstu žaisti ir su pliušiniais žaislais, siųsti juos į įvairias misijas. Kai brolis užregistravo mane į konkursą, pagalvojau, kad reikia nupiešti savo mėgstamą katiną, bet nuspalvinti mėlynai, nes tai – svajonių spalva“, – pasakoja Liepa. Tarptautinio konkurso nugalėtoja juokauja, kai katinas apsigyvens skirtingose šalyse, ten, kur bus šilta, jis gulės ant saulės ir gers vandenį su citrina, o kur bus šalta – ropšis ant radiatoriaus su penkiomis pirštinėmis – po vieną kiekvienai letenai ir uodegai.

Kūrybiška vėžaitiškė jau yra laimėjusi ne vieną dailės konkursą, pavyzdžiui, žemėlapių piešimo konkursą Japonijoje. Šių metų IKEA pliušinių žaislų kolekciją SAGOSKATT kūrė penki vaikai iš JAV, Kanados, Lenkijos, Rusijos. Liepa yra tarp jauniausių šių metų nugalėtojų. Specialioje IKEA kolekcijoje, be katino, atsidūrė dar tokie žaislai: draugai sumuštiniai, šuo – undinė, keptas kiaušinis, pliušinis paukštis.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių