Žuvų taukai vaikams: Kodėl jūsų vaiko smegenims reikia Omega-3?

Kiekvienas tėvas ir mama nori, kad jų vaikas augtų sveikas, laimingas ir protingas. Vienas iš būdų pasiekti šį tikslą yra tinkama mityba, kurioje yra svarbių maistinių medžiagų, padedančių vaikui augti ir vystytis teisingai. Viena iš tokių esminių medžiagų yra Omega-3 riebalai, ypač randami žuvų taukuose.

Šiame straipsnyje pažvelgsime į tai, kodėl žuvų taukai vaikams ir omega-3 yra nepakeičiama jauno žmogaus vystymuisi medžiaga, ypač smegenims.

Kas yra žuvų taukai?

Žuvų taukai yra riebalai, kurie gaunami iš žuvų ir dažnai vartojami kaip maisto papildas dėl jų sveikatai naudingų savybių. Šie riebalai yra gausūs Omega-3 riebalų rūgščių, kurios yra būtinos žmogaus organizmui. Žuvų taukai gali būti gaminami iš įvairių žuvų rūšių, tačiau dažniausiai naudojamos yra šios – skumbrės, menkės, lašišos ir tunas. Žuvų taukai yra populiarus papildas, nes jie yra gausūs omega-3 riebalų rūgštimis, ypač eikozapentaeno (EPA) ir dokozaheksaeno (DHA) rūgštimis.

Kodėl žuvų taukai yra naudingi smegenų vystymuisi?

Žuvų taukai yra labai svarbūs vaikų smegenų vystymuisi ir sveikam organizmo funkcionavimui. Jie yra turtingi omega-3 ir DHA riebalų rūgštimis, kurios yra esminės mūsų organizmo sveikatai, tačiau dažnai pritrūkstamos įprastoje mityboje. Kūdikystėje smegenų vystymasis yra labai aktyvus procesas, todėl svarbu, kad maistas, kurį valgo kūdikiai, būtų pripildytas maistinėmis medžiagomis. Kodėl gi nepridėti žuvų taukų prie jų mitybos? Tyrimai parodė, kad žuvų taukai padeda pagerinti smegenų funkciją ir atminties veiklą, taip pat didina kognityvinį vystymąsi. DHR rūgštys vaidina svarbų vaidmenį smegenų vystymuisi, nes mūsų smegenys yra sudarytos iš 60% riebalų. DHA iš esmės yra smegenų vystymosi statybinė medžiaga. Mūsų smegenys yra beveik visiškai susiformavusios iki 5–6 metų, o tai reiškia, kad mityba šiuo laikotarpiu gali turėti įtakos visam gyvenimui. Be to, omega-3 riebalų rūgštys sumažina uždegimus organizme ir gali padėti apsaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Be abejo, tėvai turėtų pasitarti su pediatru, prieš pradedant duoti žuvų taukus kūdikiui. Vis dėlto, žuvies taukai neišvengiamai padeda smegenų ir organizmo vystymuisi, suteikdami sveikos mitybos priedą, kuris turi ilgalaikį teigiamą poveikį.

Ar mano vaikai ir aš turėtume vartoti žuvų taukų papildus?

Tyrimai rodo, kad riebalų rūgštys yra būtinos smegenų augimui. Sprendimas, ar vartoti papildą, paprastai priklauso nuo bendros dietos, bendros sveikatos ir pokalbio su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Kiekvieno žmogaus mityba labai skiriasi. Kai kurie žmonės vartoja daug jūros gėrybių, taigi gauna daug DHR ir Omega-3. Tačiau vienas tyrimas atskleidė, kad net Viduržemio jūros regiono dietos, kuriose paprastai yra daug jūros gėrybių, mamos vis tiek turėjo mažą DHR kiekį. Šiame tyrime padaryta išvada, kad DHR papildai gali būti naudingi krūtimi maitinančioms motinoms ir jų kūdikiams, siekiant užtikrinti pakankamą šių riebalų rūgščių suvartojimą. Kitas tyrimas parodė, kad vaikams, kurių motinos nėštumo metu vartojo daugiau jūros gėrybių, nei tos, kurios jų savo mityboje vengdavo, perpus sumažino autizmo riziką.

Ar galima gauti pakankamai omega-3 ir DHR riebalų rūgščių be papildų?

Yra keletas būdų, kaip gauti daugiau naudingų riebalų rūgščių savo mityboje. Sveikų riebalų galima rasti riešutuose, sėklose, jūros dumbliuose, žuvyje, avokaduose, kokosuose ir t.t. Jei esate labai sąmoningas savo mityboje, yra įmanoma pasiekti tinkamą kiekį maistinių medžiagų nevartojant papildų. Deja, daugeliui žmonių sunku gauti visas maistines medžiagas be papildų. Jei nerimaujate dėl savo paties ar savo vaiko gaunamų maistinių medžiagų suvartojimo, pravartu susisiekti su dietologu, kad jis peržiūrėtų jūsų mitybą ir pakonsultuotų dėl galimo papildų poreikio.

Domina geriausi žuvų taukai kūdikiams?

Kaip jau suprantate, žuvų taukai ir omega-3 vaikams ir jų smegenų vystymuisi yra būtini. Apsilankykite Gudručio vaistinės internetiniame puslapyje ir užsisakykite šį maisto papildą jau šiandien!

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių