8 700 55 400

Skaičiai pavadinime nereiškia nei „Teleloto“ laimėjimo, nei tuo labiau asmeninės sąskaitos numerio. Tačiau šie skaičiai nuo gruodžio mėnesio tampa ypač reikšmingi Agluonėnų, Endriejavo, Judrėnų, Veiviržėnų, Vėžaičių, Kretingalės gyventojams. Tai AB Lietuvos paštas bendrasis informacijos numeris, kuriuo bus galima į namus išsikviesti mobilųjį laiškininką.

Lietuvos paštas nuo gruodžio 3 d. pradeda įgyvendinti Klaipėdos rajono pašto tinklo pertvarką: išvardintų vietovių paštai įprastose patalpose dirbs žymiai trumpiau, o jų teikiamas paslaugas nuo paskutiniojo šių metų mėnesio pradės teikti mobilieji laiškininkai, apginkluoti išmaniaisiais įrankiais ir važinėjantys naujais pašto automobiliais. Stacionarūs paštai liks Gargžduose, Priekulėje, Doviluose.

Natūralu, kad kaimiškųjų vietovių žmonės sunerimo dėl šių permainų, nes pastaruoju metu stigo net elementarios informacijos. Skaitytojai skambino išsakydami nerimą: ar kaimas paliekamas be pašto? Skubame nuraminti, nes atsakymas yra aiškus: tikrai nepaliekamas. Nereikia gąsdintis dėl naujovių, nes gi ir liaudies išmintis sako, kad velnias ne toks juodas kaip yra paišomas. Tačiau tiesa, jog iš esmės minėtose gyvenvietėse ir aplink jas keičiasi pašto aptarnavimo modelis.

Beje, Lietuvos pašto pertvarka nėra šviežia naujiena, apie kurią mūsų rajone išgirsta tik šiomis dienomis. Dar prieš dvejus metus AB Lietuvos paštas Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė tuometiniams Savivaldybės vadovams bei seniūnams susitikime buvo pristačiusi tuo metu skambiai pavadintą Ateities paštininko viziją. Tačiau prieš porą metų galbūt visiems atrodė, jog vizija taip ir liks tik vizija. Tuo labiau, kad Lietuvos pašto projektu mažinti stacionarius paštus juos keičiant mobiliais laiškininkais tada buvo suabejota net Seime. Kaip tik tuomet keitėsi ir Lietuvos pašto vadovybė. Politikams buvo palankus metas pristabdyti mobiliojo paštininko idėją motyvuojant, jog reformas reikia atlikti pamatuotai, patarta iš pradžių vykdyti bandomuosius projektus.

Betgi kol Klaipėdos rajone manyta, kad mobiliųjų paštininkų reforma atlėgo, ji, kaip teigia Lietuvos paštas, jau sėkmingai vykdoma 12 Lietuvos regionų. Kaimiškųjų vietovių gyventojai, neišeidami iš namų, siunčia ir gauna laiškus bei siuntinius, moka mokesčius ir prenumeruoja spaudą, mat visas pašto ir finansines paslaugas suteikia nemokamai iškviestas mobilus laiškininkas. 2018 m. rudenį Lietuvos pašto užsakymu tyrimų bendrovės SIC atliktoje apklausoje apklausti 500 gyventojų iš 12 regionų, kuriuose veikia mobilus laiškininkas. Tai Radviliškio, Utenos, Mažeikių, Akmenės, Prienų, Joniškio, Kupiškio, Pakruojo, Rokiškio, Anykščių, Biržų ir Molėtų rajono savivaldybėse. 73 proc. apklaustųjų mobiliojo laiškininko paslaugą rekomenduotų jos neturintiems regionams. Tikėti ar netikėti šia džiugia apklausa, mums atsakys ateitis.

Paštininkai kaimo vietovėse žmonėms, ypač pagyvenusiems ir vienišiems, iki šiol yra tarsi namiškiai. Kiekvienas nori pabendrauti, be to, laiškininkai kaimuose ne tik išnešioja įvairias siuntas, pensijas ar spaudą, bet atlieka ir socialinę funkciją – nuperka ir atveža vaistų, maisto produktų, kitų prekių. „Bangos“ skaitytojai nuoširdžiai atsiliepė apie ne vieno pašto atsidavusius darbuotojus.

Kokia mobiliųjų paštininkų komanda bus suformuota nuo gruodžio 3 d. Klaipėdos rajone, ar jie sugebės atliepti kaimo žmonių poreikius, ar tikrai sunkų ir atsakingą darbą atliekantys mobilieji laiškininkai pajaus didesnio atlyginimo motyvaciją – visa tai netrukus paaiškės. Tai priklausys ir nuo Lietuvos pašto vadovaujančių darbuotojų, įgyvendinančių permainų projektą, profesionalumo. Tikėkimės, kad bus maksimaliai pasistengta, kad reforma Klaipėdos rajone pasiteisintų, ir jų negrauš sąžinė dėl ne iki galo apgalvotų veiksmų.

Suprantama, kad bet kokios permainos įneša žmonių galvose sumaištį. Tačiau savo prenumeratoriams iš Agluonėnų, Endriejavo, Judrėnų, Veiviržėnų, Vėžaičių, Kretingalės paštų norime pasakyti, kad dejonės ir baimės dabar jau nieko nepakeis. Lietuvos paštas užsuko pertvarkos mechanizmą. Geriau įsiminkime nuo gruodžio mėnesio Lietuvos pašto informacijos numerį 8 700 55 400. Juo paskambinę išsikviesite nemokamai paštininką, užsiprenumeruosite nebrangstančią „Bangą“ ateinantiems metams, ją kaip įprasta pristatys laiškininkas. Beje, „Bangą“ 2020 m. jau galite prenumeruoti ir dabar, tad neatidėliokite, kalbėkitės su savo paštininku!

Vilija BUTKUVIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pasivaikščiokime

Laisvė gyventi, kaip tu nori,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar švęsite Užgavėnes?