B. Markauskas: 2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini

Nepamirštame ir ilgalaikių rajono tikslų. Baigiame parengti turizmo, kultūros ir bendrą rajono vystymo strategiją dešimčiai metų į priekį. Ir čia norėčiau padėkoti bendruomenėms, įstaigoms, administracijai ir politikams už nuoširdų darbą dėl strategijos, kuri nebūtų padėta į stalčių, o taptų pagrindiniu ateities darbų įsipareigojimu.

2020-ieji visų atmintyje pirmiausia išliks kaip COVID-19 metai. Mes susidūrėme su problema, kokios neturėjo kelios kartos. O kai kažko nežinai, be abejonės, ir daug ko nemoki. Bet galiu drąsiai pasakyti, kad susitelkėme, išmokome patys ir padėjome mūsų įstaigoms organizuoti darbą karantino sąlygomis. Taip, pandemijos valdymas pareikalavo atsakingų institucijų, Savivaldybės administracijos ir politikų pastangų, laiko ir finansinių resursų, bet susitelkus viskas vyko pakankamai sklandžiai – nesustojo procesai ugdymo įstaigose, teikiamos socialinės paslaugos, įgyvendinami svarbūs ir būtini projektai rajone. Už tai noriu padėkoti visiems, kurie prie to prisidėjo.

Praėję metai buvo pakankamai darbingi ir įgyvendinant strateginius šios kadencijos tikslus ir uždavinius. Tarybos, komitetų posėdžiai persikėlė į internetinę erdvę, tad sprendimai nesustojo, darbas vyksta, kad būtų užtikrintas normalus rajono žmonių gyvenimas.

2020-uosius pradėjome su rekordiniu Savivaldybės biudžetu. Ir tiek koalicija, tiek administracija atsakingai pasižiūrėjo į jo formavimą. Ką tai davė? Galimybę pokyčiams ir svarbiausių projektų įgyvendinimui. Klaipėdos rajono infrastruktūrai galėjome skirti tris kartus daugiau lėšų nei tai buvo daroma anksčiau. Tinkamo dėmesio pagaliau sulaukė didžiausi mūsų miestai ir seniūnijos – Gargždai, Priekulė, Sendvaris. Galėjome atnaujinti ir nutiesti ne vieną gatvę, šaligatvį, įrengti naujų automobilių stovėjimo aikštelių.

Aišku, kaip visada – vieni darbai vyko sklandžiau, kiti – ne taip. Vien jau ko verta Gargždų Pušų gatvės žiedo asfaltavimo eiga, bet, kaip ir esu sakęs, su vienais rangovais pasiseka, su kitais – nelabai. Neabejoju, kad to neišvengsime ir ateityje, tačiau darysime viską, kas nuo mūsų priklauso, kad darbai judėtų į priekį.

Turbūt esame ir pirmieji Lietuvoje po daugelio metų pradėję statyti naują mokyklą. Jakuose kylantis pastatas, planuojama, bus baigtas šiemet. Kitą mokyklą statysime Sendvaryje. Sklypą jau esame įsigiję, baigėme investicinį projektą ir ieškome privataus investuotojo, kuris ugdymo įstaigą pastatytų. Baigiame rengti Gargždų kultūros centro rekonstrukcijos techninį projektą, liks gauti statybos leidimą ir pradėti darbus. Panaši situacija ir su Gargždų daugiafunkciu. Greitu laiku turėtų būti gautas leidimas ir galėsime pradėti statybas. Parke vykstantys pokyčiai jau matomi, šiemet jų bus dar daugiau – bus tiesiami takai, rengiama vaikų žaidimų aikštelė, apšvietimas. Į priekį juda ir nauja Gargždų stotis. Tikslas, ‒ kad ji duris atvertų jau šių metų pabaigoje.

Tačiau man pačiam vienas maloniausių praėjusių metų projektų – dalyvaujamasis biudžetas. Pagaliau ir gyventojai gali prisidėti prie dalies biudžeto skirstymo. Startavęs gruodį, šis projektas jau įsibėgėjo. Jau sulaukėme ne vienos puikios idėjos, jų dar lauksime ir visą sausį. Vėliau visas paskelbsime, ir galėsite balsuoti už labiausiai patikusias. Daugiausia palaikymo surinkusios bus įgyvendintos Savivaldybės.

Socialinės paslaugos ir augantis jų poreikis, ypač kaimiškose vietovėse, paskatino tokias paslaugas pirkti ir iš nevyriausybinių organizacijų, socialinio verslo. Tad kai kurios paslaugos bus plėtojamos ne per Savivaldybei pavaldžias biudžetines įstaigas, o ieškant kitų paslaugų teikėjų, kurie, manau, turėtų padėti išspręsti esamas problemas.

Nepamirštame ir ilgalaikių rajono tikslų. Baigiame parengti turizmo, kultūros ir bendrą rajono vystymo strategiją dešimčiai metų į priekį. Ir čia norėčiau padėkoti bendruomenėms, įstaigoms, administracijai ir politikams už nuoširdų darbą dėl strategijos, kuri nebūtų padėta į stalčių, o taptų pagrindiniu ateities darbų įsipareigojimu.

Manau, kad prie šių rezultatų prisidėjo ir vykdytos reformos, siekiant efektyvinti viešąjį sektorių. Įdiegėme projektinį valdymą, diegiame LEAN metodiką. Be abejonės, ne viskas ėjo taip, kaip suplanuota, ne viską pradėjome, ką norėjome. Ir darbo dar labai daug. Bet nauji metai, nauji planai. Juk daugelį metų esame tarp savivaldybių, kurioje gyventi geriausia. Darysime viską, kad tokie ir išliktume toliau.

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.


Taip pat skaitykite:

Tėvams – lengvesnė našta, įstaigoms – lėšų stygius
Skelbiamas konkursas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigoms
Užgavėnių kaukės – ant statybvietės tvoros
Venckiškiams atsilygina paukšteliai
Prie Gargždų karjerų – tarptautinė futbolininkų stovyklavietė
Veiklus klaipėdietis: gerovė ne tik sau, bet ir kitiems
Maudymosi kostiumėlių tendencijos 2021-aisiais

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip mes šventėme

Prabėgusioji savaitė įkyrėjusį karantino…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook