Išaiškinimas

Humoreska

Gyveno vieną kartą, dažniausiai visi taip, toks Antanas Vidutinis, statistinis vidutinis lietuvis. Buvo jis vidutinio ūgio, vidutinio svorio, pajamos irgi kažkas panašaus. Standartinis butas, vidutinė alga jį visiškai tenkino. Negana to, jam ir sekėsi – buvo toks momentas, kai be ypatingų pastangų pasiekė net vidutinį amžių. Bet sėkmės užliūliuotas kiek apsileido ir net nepastebėjo, kaip negailestingas kalendorius atvedė jį į senjorų gretas. Naivuolis – manė ir likusius gyvenimo jam duotus metus praleisti daugmaž vidutiniškai. Deja. Gavęs pirmąją pensiją buvo parblokštas anos užmojų, toji buvo penkiais eurais didesnė už vidutinę. Sulaukęs garbingo amžiaus Antanas, kad jį kur, „Sodra“, turėjo susidurti su naujais iššūkiais. Kur dėti tuos penkis eurus, ženkliai viršijančius jo įpročius? Gyventi labiau nei vidutiniškai? Nepavyks – neturi tokios patirties, mokintis – per vėlu ir kas tau iš pažįstamų, gaunančių mažesnę nei vidutinė, teisingai patars. Grąžinsi „Sodrai“ – įsižeis, investiciniai fondai išsijuoks, o gal ir ne – koks jiems skirtumas, kiek pradanginti. Kreiptis į Prezidentą beprasmiška, tas dar jaunas, neišsilakstęs, jam valstybė teberūpi. Pasiskųsi Seimui, šis kreipsis į Konstitucinį, kol tas išaiškins, kol anie, kur klausė apsispręs, ateis kiti rinkimai. Gaunasi užburtas ratas, kažkelintas šiemet, ech, jeigu juos kas pirktų.

„Parašysiu tiems, kurie man tokią išdaigą iškrėtė“, – galų gale apsisprendė Antanas ir nusiuntė „Sodrai“ nevilties kupiną laišką. Toji, visada gaunanti tik laime bei dėkingumu trykštančius pensininkų atsiliepimus, susikrimto.

– Žmogui reikia padėti, negalime palikti jo vieno likimo valiai su tais pertekliniais eurais, – tarė pats viršiausias. – Ir nemanau, kad jis tylės, tikriausiai kels pretenzijas, kreipsis aukščiau. Ką darom?

– Užduotis nelengva, čia ne pensinį amžių ilginti, kur niekas nesiskundžia,– atsiduso kažkuris.

– Siūlykite variantus, lėšų rasime, – paragino vyr. buhalteris. – Ir paskubėkite, Antanas ilgai nelauks.

Svarstymai teužtruko dvejus metus. Po audringų debatų buvo pasirinktas skausmingiausias būdas – vidutinė pensija padidinta penkiais eurais.

Išvada: „Sodra“ nekalta, kad pensijos tiek tekyla.

Algimantas VAŠKYS


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karūnuotieji

Covid-19 nesirenka nei pagal amžių,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar laikotės karantino?