2020 Liepos 14
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Jaunasis fotografas: „Skubėdami nepastebime smulkmenų“

Justas Kasparavičius – fotografijos mėgėjas, pristatęs pirmąją parodą „Atsimerk“ Gargždų kultūros centre. „Jaunimo erdvė“, kurioje taip pat galima išvysti Justo nuotraukų, pasidomėjo, kokį kelią teko nueiti jaunuoliui, kol jis galėjo išpildyti didžiausią savo svajonę.

– Kaip kilo idėja daryti parodą?

Seniai mąsčiau apie parodą, tačiau neturėjau idėjos. Ji kilo spontaniškai, kai pamačiau pavienes žmonių akių nuotraukas socialiniame tinkle „Instagram“. Tuomet ir nutariau, kad atėjus laikui teikti paraiškas projektams pagaliau pradėsiu įgyvendinti savo svajonę.

– Koks buvo projekto rašymo procesas finansavimui gauti?

Bendradarbiaudamas su jaunimo reikalų koordinatore Adelija Radžiene užpildžiau projekto paraišką ir pateikiau ją Klaipėdos rajono savivaldybei. Vėliau reikėjo rasti rėmėjų, kurie prisidėtų prie projekto įgyvendinimo. Jais sutiko tapti Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, taip pat Gargždų kultūros centras ir Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“. Už tai esu itin dėkingas. Gavęs finansavimą, pradėjau ieškoti modelių ir ruoštis parodai kartu su komanda.

– Ar sunku jaunam žmogui savarankiškai teikti paraišką?

Sunku tiems, kurie paraišką teikia pirmą kartą, nes paraiškose vartojama dalykinė kalba, kurią jaunuoliui ir neretam suaugusiajam itin sunku suprasti. Bet su jaunimo reikalų koordinatore paraiškos teikimo procesas nebuvo itin sudėtingas ir viską užpildžiau bei pateikiau laiku.

– Kodėl parodą pavadinai „Atsimerk“?

Siekiau parodyti, koks yra skubantis šiuolaikinis pasaulis, kad skubėdami nepastebime smulkmenų. Svarbu rasti laiko atsimerkti ir pažvelgti vienas kitam į akis, nebijoti laužyti stereotipų ir kurti naujus standartus. Būtent todėl pasirinkau daryti itin spalvotus, ryškius makiažus, norėjau, jog būtų koncentruojamasi į akis – mūsų sielos veidrodį.

– Kokių sunkumų kilo organizuojant parodą?

Labai daug internetinių parduotuvių neturi galimybių išrašyti sąskaitų faktūrų, kurių reikalauja projekto nuostatos. Buvo itin sunku suderinti fotosesijos laiką, kad jis tiktų visiems, kadangi stengėmės viską atlikti per vieną dieną. Stengiausi taupyti savo bei kitų komandos narių laiką, kadangi žinojau, jog šiek tiek užtruks nuotraukas atspausdinti. Ir nors viskas neįvyko taip, kaip tikėjausi, manau, paroda pasisekė gana gerai.

Kalbėjosi Gabrielė ČIUNKAITĖ

Jaunųjų korespondentų klubo narė


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook