„Krante“ – „Žiniakovė“

Jungtinės Tautos nuo 1999 metų vasario 21-ąją yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Tai tarsi raginimas rūpintis, globoti ir gerbti kalbas, nes kiekviena jų yra visos žmonijos dvasinis turtas.

Jausdami pareigą puoselėti savo gimtąją kalbą, jau antri metai organizuojame regioninį 7–8 klasių lietuvių kalbos konkursą „Žiniakovė“. Šiemet jis vyko vasario 28 d. Konkurse buvo ne tik užduotys iš lietuvių kalbos, literatūros, bet ir iš istorijos, nes minime Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį. Tad sumanėme integruoti du mokomuosius dalykus. Siekiant objektyvaus vertinimo „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokinių komanda nedalyvavo. Džiugu, kad mūsų organizuotoje žinių kovoje savo lietuvių kalbos, literatūros, istorijos žinias pasitikrino 15 komandų iš skirtingų mokyklų. Taip pat pademonstravo, kaip geba greitai rasti informaciją naudodamiesi žodynais bei mobiliaisiais telefonais. Po daugiau nei valandą trukusios kovos paaiškėjo trys komandos, užėmusios prizines vietas. Pirmąją vietą laimėjo „Minijos“ progimnazijos pirmoji komanda, antrąją – Vėžaičių pagrindinės mokyklos komanda, trečiąją – Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos antroji komanda.

Sigita SIČIŪNIENĖ

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Derlingas ruduo

Saulėtų dienų negailintis auksinis ruduo dažo mūsų kasdienybę įvairiausiomis spalvomis. Geltonų, žalių, raudonų lapų konfeti krenta ir ant baigiamų Klaipėdos…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar mokate džiaugtis gyvenimu?