2020 Liepos 14
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Nekantriai laukiame

Jau pirmadienį šaukiamas naujai išrinktos Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Tikriausiai jau šį savaitgalį kruopščiai lyginami kostiumai, kostiumėliai, palaidinės – juk Tarybos nario priesaikos akimirka – kiekvienam didinga ir svarbi. Naujoji Taryba tokia pat marga kaip ir velykinis margutis. Kad jis riedėtų visu greičiu, o rajone vykdomi ar planuojami projektai įgautų reikiamą pagreitį, reikia tarpusavio darnos. Jau skelbėme, kad valdančiąją koaliciją sudarė „valstiečiai“, konservatoriai, liberalai ir visuomeninio rinkimų komiteto „Bendrai geriau“ atstovai. Iš viso – 17 mandatų iš 27. Jei nebus stiprių šalutinių trikdžių, valdančiosios koalicijos vežimas per rajoną turėtų riedėti gana stabiliai.

Administracija ūžia: kas bus naujieji vicemerai, Administracijos vadovai? Klausimas, neduodantis ramybės. Natūralu, kad Administracija laukia pirmiausia gerų darbdavių, o tik po to – rajono vadovų. Istorijos vingiuose jų būta įvairių. Vienas dirbo taip, kad jo beveik niekada nebūdavo darbo vietoje. Kitas iš vadovų išsiskyrė griežtumu. Pas jį pasikalbėti ateinantys darbuotojai neretai turėdavo net užsiregistruoti iš anksto. Prisimenu, kaip viena darbuotoja pasakojo, jog buvo šalta, tai praeidamas pro šalį vadovas replikavo: „Susikurk laužą“. Sarkazmas liejosi per kraštus. Tačiau tai ankstesni laikai, paskutiniu metu Savivaldybės vadovai buvo pakantūs, dosnūs darbuotojų atžvilgiu. Ir komandiruotėms, ir atlyginimų kėlimui skirdavo gana solidžias sumas. O kur dar kalėdiniai vakarėliai, vasaros sąskrydžiai...

Vieša paslaptis, jog tokiu būdu buvo bandoma vienu šūviu nušauti du zuikius: ir darbuotojus motyvuoti, ir auginti savo rinkėją, juk politikai nuolat gyvena rinkimų ritmu. Tačiau juk Klaipėdos rajone gyvena apie 50 tūkst. gyventojų, o Savivaldybės administracijoje dirba tik per 300 darbuotojų. Akivaizdu, tiek balsų politikui nepakaks iš naujo pelnyti rinkėjų pasitikėjimo mandatą. Tad verčiau orientuotis į viešojo intereso tenkinimą, gynimą. Tai liudija Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio pavyzdys. Vos tik atėjęs dirbti jis inicijavo Savivaldybės reorganizaciją, keliomis dešimtimis buvo sumažintas darbuotojų skaičius. Ryžtingas reformos įgyvendinimas pelnė gyventojų palankumą. Miestas pasikeitė neatpažįstamai! Kada sulauks pokyčių proveržio ir Klaipėdos rajono gyventojai? Šiemet vykusiuose rinkimuose V. Matijošaitis Kauno meru perrinktas jau pirmajame ture (80,75 proc.). Žinoma, rajono progresui darbuotojų motyvavimas taip pat svarbus, tačiau viskas turi būti daroma saikingai, atsižvelgiant ne į formalius, bet realius rezultatus, kaip elgiamasi versle.

Viliuosi, kad renkami nauji Administracijos vadovai bus reiklūs ir sau, ir pavaldiniams. Nesudarys sąlygų nuobodžiauti ir skaičiuoti žvirblius pro langą. Priešingai – kels valstybės tarnautojams aukščiausius reikalavimus ir pastūmės tapti savo srities profesionalais. Tik tokiu būdu rajone galime tikėtis realaus proveržio: ES lėšų pritraukimo, spartaus projektų įgyvendinimo. Apmaudu, kad Gargždų miesto parkas, Kultūros centras vis dar apgailėtini. Ką jau bekalbėti apie gatves ir kelius...

Sušildyti viešas miesto erdves iniciatyvos imasi patys gargždiškiai. Parke jau žydi nuostabūs narcizai, o skvere prie Gargždų knygyno greitai atsiras „Margučių pieva“. Su įvairiomis technikomis papuoštais įsmeigiamais margučiais visi laukiami skverelyje balandžio 18 d. 17 val.

Sklinda kalbos, kad Klaipėdos rajono administracijos direktoriaus kėdė galimai bus patikėta jaunam, veikliam ir jau turinčiam pakankamai patirties vadovui, kuris taip pat nesibodi esminių pertvarkų ir geba įgyvendinti racionalius sprendimus mažiausiomis sąnaudomis.

Žinoma, bet kokie pokyčiai pareikalaus „aukų“, tam tik­ri nuostoliai neišvengiami. Tačiau juk čia ne kokia Antrojo pasaulinio karo operacija „Barbarosa“! Būtent šios legendinės operacijos vardu pavadinta mūsų kraštiečio Roberto Petrausko knyga penktadienį paties autoriaus buvo pristatyta J. Lankučio viešojoje bibliotekoje. Patys gražiausi įspūdžiai. Antrojo pasaulinio karo metais „Barbarosoje“ kovota ginklais, karo technikomis, o šiandien rajone vyksta argumentų atakomis paremta „Barbarosa“ dėl valdžios postų. Viskas gerai, juk gyvename demokratinėje šalyje. Svarbiausia, kad kova dėl valdžios nevirstų „Santa Barbara“, kur viską užlieja emocijos... Žiūrėti gal ir įdomu, bet rezultato – jokio!

Agnė ADOMAITĖ

Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook