2020 Liepos 13
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Užteks trypčioti!

Kaip krenta rudeniniai medžių lapai, taip krenta ir nauji mokesčiai ant seniai masažo išsiilgusių Lietuvos gyventojų pečių. Apmokestinti nekilnojamąjį turtą, įvesti automobilių taršos mokestį, bankų aktyvų ir prekybos tinklų numatomi mokesčiai – šių dienų karščiausios aktualijos nacionalinėje žiniasklaidoje. Panašu, jog likus metams iki naujų Seimo rinkimų valdantieji išties griebiasi šiaudo, mat prisižadėjo didinti pensijas, vaiko pinigus... o iš kur? Einama lengviausiu keliu – didinami mokesčiai.

Tačiau kol naujus mokesčius numatantys įstatymai neįsigaliojo, Klaipėdos rajone apstu kitų aktualijų. Gyventojus kiršina Gargždų daugiafunkcio sporto centro vietos parinkimo klausimas. Ankstesnės kadencijos valdantieji buvo numatę daugiafunkciam laukus Dariaus ir Girėno gatvėje už prekybos centrų, dabartiniai valdantieji ir rajono vyriausiasis architektas Gytis Kasperavičius daugiafunkcį regi miesto stadiono teritorijoje. Tokia vizija įtvirtinta konservatorių, liberalų ir „valstiečių“ koalicinėje sutartyje. Su gyventojais, politikais vyksta diskusija po diskusijos, ir šį ketvirtadienį pas merą rinkosi verslininkai, pažadėję talkininkauti ir paskaičiuoti infrastruktūros kūrimo kaštus Dariaus ir Girėno bei stadiono teritorijose. Opozicijoje esantys Tarybos nariai siekia inicijuoti oficialią gyventojų apklausą dėl daugiafunkcio vietos...

Tačiau, kiek tai užtruks. Ar daugiafunkcio centro vietos parinkimo klausimas nevirs išpūstu politikavimo burbulu, kuris galutinai susprogdins baseino svajonę? Ar neatsitiks taip, kaip toje Puškino pasakoje apie žveją ir auksinę žuvelę. Žvejo žmona norėjo būti bajore, cariene ir pagaliau jūrų karaliene, kol liko prie suskilusios geldos. Ar įsivėlę į ilgas diskusijas, politines rietenas taip ir neliksime maudytis Minijos upėje bei Skaidriajame karjere? Pradžioje aktyviai daugiafunkcio centro vietos parinkimo klausimu pasisakiusiems gargždiškiams jau atsibodo nesibaigiantis diskusijų maratonas. „Pagaliau pastatykite tą baseiną, kad ir mažesnį, Gargžduose. Nesvarbu, stadiono teritorijoje ar prie prekybos centrų. Gargždai – ne Vilnius, pasieksime daugiafunkcį“, – netekę kantrybės šneka gargždiškiai. Juolab kad meras Bronius Markauskas pažadėjo, jog bus išspręstas ir pavėžėjimo klausimas, jei daugiafunkcis atsirastų stadiono teritorijoje. Gargždai turėtų viešąjį transportą! Tai būtų išties naujas etapas miesto istorijoje.

Gargždų daugiafunkcio sporto centro vietos parinkimo klausimas neturi virsti pageidavimų koncertu. Trypčiojimas vietoje situacijos neišsprendžia. Dabartiniai valdantieji privalo ryžtingai veikti ir priimti sprendimą dėl baseino vietos. Gyventojams nieko kito nelieka kaip tik pasikliauti profesionalių specialistų argumentais, juolab kad architektai tvirtina išspręsią automobilių stovėjimo klausimą prie stadiono (jei daugiafunkcis būtų statomas čia), mat tuo pačiu projektu būtų sutvarkytos visos teritorijos prieigos. Aišku, reikia tikėtis, kad automobilių pastatymo problema nebūtų „išspręsta“ taip, kaip prie Gargždų šeimos medicinos klinikos, kur iki šiol radęs laisvą vietą automobiliui apsidžiaugi lyg būtum laimėjęs loterijoje. Gal ir ne aukso puodą, bet keliasdešimt eurų tai tikrai.

Buvęs ilgametis Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas taip pat buvo smaigstomas kritikos strėlėmis dėl modernizuojamo Gargždų „Minijos“ kino teatro. Tačiau dabar tai kone vienintelis objektas, kuris kelia gargždiškiams pasididžiavimą. Šįkart politinės valios egzaminą teks išlaikyti dabartiniams valdantiesiems su meru B. Markausku. Paruoštukių, kaip priimti sprendimą, dėl kurio ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika, nėra. Teks pasikliauti tik savimi. O pažymius parašys rinkėjai jau per kitus rinkimus.

Kol baseino ir daugiafunkcės sporto salės nėra, raumenis galima mankštinti ir kitais būdais. Manau, ne mažiau nei plaukimas atpalaiduoja bendra talka. Jau kitą savaitgalį Gargždų miesto bendruomenė kartu su miesto seniūnija parke organizuos narcizų sodinimo akciją. Maišai su 500 kilogramų narcizų svogūnėlių jau laukia darbščių rankų, kad pavasarį bent mūsų akys galėtų plaukti geltonuojančių narcizų jūroje.

Agnė ADOMAITĖ

Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook