10 šventinių ritualų, padėsiančių prišaukti finansinę sėkmę Naujaisiais metais
Artėjant Naujųjų sutikimui, daugelis žmonių skuba planuoti tikslus, kuriuos bandys pasiekti per ateinančius metus. Vieni svajoja apie naują automobilį, kiti – apie sėkmingą karjerą, treti – bendrai apie finansinę sėkmę. Pasaulyje kone kiekviena šalis ar tauta turi savus papročius, kurie, tikima, jog turi įtakos sėkmei. O kokius ritualus pasitelkti, kad Naujieji metai būtų finansiškai sėkmingi?
Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ užsakyti tyrimai rodo, kad kas ketvirtas lietuvis per mėnesį nesutaupo nė cento. Visos pajamos yra išnaudojamos mokesčiams ir būtiniausioms prekėms, tad sutaupyti didesniems pirkiniams nepavyksta. Duomenys taip pat rodo, kad net pusė Lietuvos gyventojų iš santaupų galėtų pragyventi ne ilgiau trijų mėnesių.
„Credit24“ Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė teigia, kad prieš Naujuosius metus žmonės turi daugiausia motyvacijos keisti tam tikrus įpročius, tad tai galėtų būti puiki proga koreguoti asmeninių finansų valdymą.
„Šiemet pagrindinės priežastys, dėl kurių dalies lietuvių finansinė situacija suprastėjo, buvo susijusios su pandemija. Kai kurių sektorių pajamos dėl įvestų ribojimų smuko, tad tai atsiliepė ir darbuotojams. Dėl šios priežasties finansų valdymas tampa dar svarbesniu įrankiu, kuris gali palengvinti kiekvieno žmogaus kasdienybę. Asmeninį biudžetą svarbu planuoti metams į priekį, dar geriau, jei tai daroma kiekvieną mėnesį, jog nebūtų pokštų ir netektų skolintis būtiniems dalykams“, – sako D. Stoškuvienė.
Su finansiniais sunkumais susiduria ne tik lietuviai, bet ir viso pasaulio gyventojai. Kokius ritualus pasitelkia užsieniečiai, kad artėjančiais metais juos lydėtų finansinė sėkmė? Štai 10 netikėčiausių tradicijų:
Kolumbija
Paskutinę metų naktį kolumbiečiai po lova deda trijų rūšių bulves – luptą, neluptą ir pusiau nuluptą. Laikrodžiams mušant vidurnaktį, jie čiumpa pačią pirmą po ranka pasitaikiusią bulvę. Jei žmogus ištraukia skustą bulvę, reiškia, jog jis turės finansinių problemų. Jei bulvė neskusta, reikš, kad metai bus dosnūs. Jei – pusiau skusta, metai bus vidutiniški.
Kanada
Tam tikrose Kanados vietose prieš naujuosius metus žmonės kartu su draugais vyksta į poledinę žvejybą. Čia žmonės praleidžia visą naktį tam, kad ištrauktų kuo didesnę žuvį. Nuo jos dydžio priklauso artėjančių metų finansinė sėkmė.
Pietų Korėja
Korėjiečiai Naujųjų metų dieną vengia plauti galvos plaukus. Pietų Korėjoje manoma, kad nauji metai reiškia naują pradžią, o galvos plovimas simbolizuotų naujos, geros pradžios nuvijimą.
Meksika
Meksikoje, kaip ir daugelyje kitų Lotynų Amerikos bei pasaulio šalių, Naujieji metai švenčiami vidurnaktį geriant „burbuliukus“. Tačiau viena unikali tradicija, paveldėta iš ispanų, yra įmesti auksinį žiedą į taurę prieš sušunkant „į sveikatą“. Teigiama, kad tai pritraukia finansinę gerovę. Vietoje žiedo tinka bet koks mažas auksinis daiktas, įskaitant auksines grandinėles, pakabučius ar auskarus.
Japonija
Naujųjų metų išvakarėse japonai valgo grikių makaronus. Makaronai, kurie dažniausiai būna ilgos formos, reiškia tiltą ar perėjimą iš vienų metų į kitus. Kadangi juos nėra sunku valgyti, tokiu būdu paleidžiamos praėjusių metų nuoskaudos.
Puerto Rikas
Puertorikiečiai tiki, kad didelis kibiras šalto vandens, išpiltas per langą, gali atnešti sėkmę. Tiesa, kartais vietoje vandens portorikiečiai naudoja cukrų, kad prisišauktų finansinę sėkmę.
Venesuela
Žmonės, kurie nori artėjančiais metais sutaupyti daugiau pinigų kelionėms, turėtų pasitelkti seną Venesueloje ir kitose Lotynų Amerikos šalyse pamėgtą Naujųjų metų tradiciją. Vietiniai prieš naujuosius metus pasičiumpa tuščią lagaminą ir su juo ratais laksto aplink namą. Manoma, kad tai prišaukia dar neregėtas kelionių trajektorijas.
Italija
Sena italų Naujųjų metų tradicija yra išmesti namų apyvokos daiktus, tokius kaip indai, lėkštės ar stiklinės, pro viršutinio aukšto langus, kad būtų pašalintos negandos, o ateinantys metai būtų švieži.
Ispanija
Ispanijoje prieš pat laikrodžiams skelbiant Naujuosius metus žmonės suvalgo 12 žaliųjų vynuogių uogų. Jos simbolizuoja 12 mėnesių, kurie sudaro vienerius metus. Manoma, kad jei žmogus nesugeba jų visų suvalgyti iki kol laikrodis išmuša sausio 1-ąją, metai nebus sėkmingi. Jei priešingai – ispanai tiki, kad metai bus dosnūs.
Danija
Šioje Skandinavijos valstybėje dūžtantys daiktai yra geras ženklas. Ypač jei jie dūžta prieš pat Naujuosius metus. Kuo daugiau šukių yra šalia tavo namų pirmąją Naujųjų metų dieną, tuo sėkmingesni metai bus.
„Zen PR“ informacija