KU prisistatė Lietuvoje reziduojantiems ambasadoriams

Pažintis su Klaipėdos universitetu ir jo veiklomis tapo pirmuoju užsienio valstybių ambasadorių, reziduojančių Lietuvoje, vizito Klaipėdoje punktu. Dviejų dalių pažintinį vizitą į uostamiestį užsienio šalių diplomatams organizavo LR Užsienio reikalų ministerija.

KU vadovai delegaciją priėmė Jūros tyrimų institute. Čia svečiams buvo pristatytas Klaipėdos miestas bei jo strateginiai siekiai, Jūrinio klasterio veikla.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas bei prorektorius mokslui ir inovacijoms dr. Darius Daunys pristatė Universitetą, jo padalinius, čia plėtojamus mokslo tyrimus, akademinius bei mokslo pasiekimus, Universiteto veiklų poveikį regiono vystymuisi. Pranešimuose akcentuotas KU tarptautiškumas ir vis stiprėjanti partnerystė Europos universiteto aljanse EU-CONEXUS, šiuo metu jau jungiančiame devynių kontinento valstybių pakrančių miestų universitetus. Aljanso specializacija – išmanių pakrančių miestų tvari plėtra.

„Esame aktyvūs Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS bendruomenės nariai ir turime dideles galimybes intelektiniams mainams tiek akademinėje, tiek mokslo srityse. Aljanse reprezentuojame ne tik Universitetą, bet ir visą regioną bei šalį, tuo pačiu mūsų jaunimui atveriame naujus kelius semtis žinių bei kompetencijų europinėje mokslo erdvėje“,- tarptautiškumo svarbą pabrėžė KU rektorius.

Diplomatinių misijų Lietuvoje atstovams surengta KU Jūros tyrimų instituto laboratorijų, pagal tarptautinius standartus akredituotų aukščiausios kokybės tyrimams, apžiūra. Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijoje svečiams vaizdžiai pademonstruota Klaipėdos universiteto mokslininkų komandos sukurta ir šią vasarą realiomis sąlygomis sėkmingai išbandyta biotechnologija į vandenis išsiliejusiems naftos teršalams neutralizuoti. Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos vadovas dr. P. Rapalis pristatė čia atliekamus oro taršos tyrimus.

Diplomatų delegacija, kurioje buvo 16 pasaulio valstybių atstovai, Klaipėdoje dar lankėsi Laisvojoje ekonominėje zonoje, jiems išsamiai pristatytas Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, Suskystintų dujų terminalas.

KU informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių