Kaip išsirinkti kokybišką ir jaukią patalynę?

Daugeliui iš mūsų yra tekę girdėti ne vieną saldaus miego receptą. Nors iš tiesų yra daugybė metodų, kaip gerai išsimiegoti, būtų sunku nesutikti, jog tai padaryti pavyks tik tuo atveju, jei įsigysime kokybišką ir jaukią patalynę: paklodę, antklodę ir pagalvę. Renkantis kiekvieną iš šių gaminių, reikia atsižvelgti į tam tikrus skirtingus aspektus, kuriuos šį kartą ir aptarsime.

Paklodės                        

Renkantis paklodę, kone svarbiausia yra atkreipti dėmesį į jos medžiagą. Bene populiariausias pasirinkimas yra medvilnė, kuri yra švelni, maloniai liečiasi prie odos ir leidžia jai laisvai kvėpuoti. Šiais aspektais jai nenusileidžia linas, kuris garsėja ilgaamžiškumu, o su laiku tampa vis švelnesnis. Dėl prabangos pojūčio mėgstamas ir satinas, kuris dėl savo švelnumo dažnai yra lyginamas su šilku – tokia medžiaga neturėtų kelti alerginių reakcijų. Lygiai taip pat, kaip ir mikropluoštas: jis gerai sugeria drėgmę, prakaitą ir yra lengvai prižiūrimas.

Tikriausiai sutiksite, jog papildomo komforto suteiktų ir tai, jog paklodės nuolat nereiktų taisyti – dar geriau, jei ji nepakeistų savo pozicijos net ir dažnai vartantis. Tokiais atvejais reikėtų atkreipti dėmesį į modelius su guma – jie užtikrins tvarkingą aplinką ir bus labai paprastai naudojami. Tuo tarpu kalbant apie kokybę, reikėtų atkreipti dėmesį į audinio tankumą: kuo jis didesnis, tuo ilgiau paklodė turėtų tarnauti. El. parduotuvėje Pigu.lt paklodės nustebins plačiu asortimentu – čia tikrai bus iš ko pasirinkti.

Antklodės

Kalbant apie antklodes, ir vėlgi reikėtų susikoncentruoti į jų medžiagas – šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį į jų užpildą. Dažnai jam naudojami pūkai ir plunksnos – tokios medžiagos padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą, todėl šias antklodes galima naudoti ištisus metus. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad iš plunksnų pagaminti modeliai bus kiek sunkesni ir ne tokie minkšti kaip pūkiniai. Šiltajam sezonui puikiai tiks medvilnės užpildas, kuris gerai garina ir sugeria drėgmę bei pasižymi itin paprasta priežiūra. Panašiai kaip ir sintetiniai pluoštai (poliesteris, mikropluoštas ar viskozė), kurie mėgstami tų, kurie kenčia nuo alerginių reakcijų. Jų gamybos technologijos ženkliai ištobulėjo, todėl atrasite ir kitų privalumų, tokių kaip laidumas orui ar išskirtinis purumas.

Renkantis antklodę, pravartu atkreipti dėmesį ir į jų svorį. Vis labiau populiarėja pasunkinti jų modeliai – kai kuriems žmonėms jie padeda geriau atsipalaiduoti ir lengviau užmigti. Tokių patalų svoris turėtų sudaryti apie 10 procentų Jūsų kūno svorio. Tiek šias, tiek standartines antklodes galėsite apžiūrėti čia.

Pagalvės

Pagalvių užpildai dažniausiai yra panašūs kaip ir antklodžių: tarp jų galima rasti tiek natūralių, tiek sintetinių pluoštų, tad rinkdamiesi juos, galėsite pasinaudoti prieš tai aptarta informacija. Tiesa, šiuo atveju rasite ir tokių modelių, kurie leis lengviau atsipalaiduoti po streso kupinos dienos ar netgi padės sumažinti kamuojančius skausmus. Tačiau šiuo atveju reikėtų susikoncentruoti į savo miegojimo įpročius, nuo kurių priklausys tinkamiausias pagalvės kietumas. Jei dažniausiai miegate ant pilvo, Jums tiks minkštesni modeliai, o jeigu dažniau ilsitės ant nugaros – pirmenybę reikėtų teikti vidutinio kietumo gaminiams. Tuo tarpu kietesnės ir aukštesnės pagalvės tiks tiems, kurie miega ant šono. Dydis taip pat bus svarbus – šiuo atveju turėtumėte įsitikinti, kad ant pagalvės tilps ne tik galva, bet ir kaklas.

Atsakingai pasirinkę visus patalus, mėgausitės nuolatiniu komfortu ir, tikėtina, ženkliai pagerinsite miego kokybę. Patalynės pasirinkimo įvairovės tikrai netrūksta – svarbiausia, kad rinkdamiesi ją, susikoncentruotumėte į asmeninius savo poreikius. 

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių