176 sklypų Gargžduose gerovė dar nesipildo

Gargždiškis (vardas, pavardė redakcijai žinomi) pasistatė namą Gargždų 176 sklypų kvartale. Tačiau vyras neabejoja, kad kvartalas paliktas likimo valiai. Čia nėra požeminės infrastruktūros tinklų: nei vandentiekio, nei kanalizacijos, nei dujų. „Esame vidury miesto, o turim statytis „bačkas“… Savivaldybė buvo įsipareigojusi viską padaryti, tačiau iki šiol jokio poslinkio“, – tvirtino į redakciją atėjęs gyventojas.

Jaučiasi aklavietėje

Pasak vyro, jis kreipėsi į rajono Savivaldybę dėl dujų įvedimo. „Tačiau jų negali vesti, nes įrengtam keliui yra 5 metų garantija. Esame beviltiškoje situacijoje. Turime tik kelius, kurių kokybė kelia labai daug abejonių, ir elektrą. Šiemet čia jau gyvena viena šeima. Kitąmet – dar 10 šeimų gyvens, o reikalingos infrastruktūros nėra. Taip, galime statytis patys gręžinius, „bačkas“, tačiau ateityje vis tiek privalėsime būti prijungti prie centralizuotų tinklų, tad bergždžios investicijos. Juk pačiam gręžinys atsieitų apie 3 tūkst. Eur“, – kalbėjo pašnekovas. Jo nuomone, jei Savivaldybė imtųsi vesti centralizuotus infrastruktūros tinklus, žmonės galbūt ir galėtų prisidėti finansiškai, taip esą būtų logiškiau nei investuoti į trumpalaikius infrastruktūros nebuvimo sprendimo būdus.

Vyras pasakojo, kad bandė suburti žmonių bendriją, tačiau tai sudėtinga, esą Savivaldybė neduoda adresų. Vyko tik susirinkimas, į kurį žmonės rinkosi vangiai. Tad vėlgi bėda dėl kooperavimosi.

Anot gargždiškio, šio kvartalo projekte yra numatyta kanalizacija, tačiau Savivaldybė neskiria lėšų, dėl to ir tęsiasi tokia situacija. „Sodininkų bendrijose įveda, o čia miesto centrui neranda. Juk yra daug paramos iš Europos Sąjungos galimybių, tačiau nėra kam dirbti, organizuoti darbus. Dabar kai kuriuose sklypuose žolė užaugusi ir po 3 metrus, usnys lenda į kiemą, toks nesitvarkymas bado akis. Kaip turi šalia gyventi? Savivaldybė turėtų į tai atkreipti dėmesį“, – neabejoja „Bangos“ skaitytojas.

Investicijoms – per mažai gyventojų

„Banga“ kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybę, kad ši paaiškintų situaciją, ir gavo Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjo Algirdo Ronkaus trumpą atsakymą: „Savivaldybė buvo įsipareigojusi įrengti privažiavimo kelius ir įvesti elektrą, tai ir yra įvykdyta.“ Dėl centralizuotų tinklų įvedimo, anot Savivaldybės atstovų, pakomentuoti galėtų AB „Klaipėdos vanduo“.

AB „Klaipėdos vanduo“ komunikacijos vadovė Gintarė Butkienė „Bangą“ informavo, kad AB „Klaipėdos vanduo“ investiciniame plane nėra numačiusi įrengti centralizuotų tinklų į šią teritoriją, nes tai brangi ir ekonomiškai neefektyvi investicija. Šiame kvartale šiuo metu gyvena tik vienas gyventojas, o centralizuotų tinklų įvedimas AB „Klaipėdos vanduo“ kainuotų kelis milijonus eurų. „Taip pat informuojame, kad Europos Sąjunga neskiria finansavimo centralizuotam tinklų įvedimui mažai apgyvendintoje ar visai negyvenamoje teritorijoje.

Dėl apleistų sklypų Gargždų mieste gyventojai turėtų kreiptis į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių